Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítás? Kutya? Többi lent.

Amber2.0 kérdése:

Tanítás? Kutya? Többi lent.

Figyelt kérdés

A kutyám mindig meg ugat mindenkit amikor jönnek hozzám, (el van kerítve az a kert rész ahol ő van,tehát meg támadni nem tudja)


Tudom hogy a kutya ösztöneiben van de nem tudom hogy lehetne valahogy ezt csillapítani. Mikor oda mentem hozzá meg nyugtatni, rájöttem nem ésszerű mert meg is haraphatott volna.


Kuvasz,fiú. Ha valaki tud rá meg oldást,hogy jutalom falatokkal vagy hasonló tanítással hozzá lehetne szoktatni az embereket?



2022. júl. 22. 03:37
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Kerdezo,minden mondatom a legnagyobb joindulattal van. Segito szandeku!! Nagyon kerlek fogadd meg a tanacsokat.


A kuvasz kemenyvonalas hazorzo. Nagyon okos kutya!!! Tehat ne hivj vendeget inkabb max ellenseget,ha nincs elzarva a kiskutya. Ahogy elhuztak a vendegek engedd ki a kertben boklaszni es nehany feladatot csinaljatok.


A kuvaszt arra tenyesztettek,h a nyajat megvedje az odatolakodo mas allatoktol emberektol akar oles aran is. A tobb ezer eves osztont es tenyesztesi vonalat nem fogod kinevelni belole. Ne is probald.


Ha vmi nem tetszik,nem megnyugtatni kell,hanem mondani,h nem tetszik. Vagy megrangagni a nyakanal felul .


Te egyertelmuen nem tartod be a sorrendisegi szabalyokat. Tarsd be,ha elni akarsz. Kulonben a kutyad fog teged nevelni kiosztani.



Mas: kocogast iktass be az eletetekbe ejjel huvos idoben a kutya es a te lelki egeszsege miatt . Ha mash nem megy,akkor porazon . A kerteden kivul kocogjatok. Vizet ,halat/hust felkockazva vigyel es tamitsd kozben.

2022. júl. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el foglalkozni a kutyáddal, legyen köztetek kapcsolat, tanítgasd kicsit és majd egy szóval is le tudod állítani az ugatást, majd akár oda is eljuthattok, hogy látja, hogy te engeded be az embereket és magától abba fogja hagyni.


Én annak a híve vagyok, hogy egy gazda bármikor odanyúlhat a kutyájához, annak semmilyen körülmények között sem szabad a gazdát megharapnia, ha mégis megteszi, ott valami nagyon el lett rontva. Ne félj a saját kutyádtól.

2022. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Védi a területét, de jó lenne, ha nem kerti dísznek tartanád, hanem rendesen foglalkoznál vele. Az elsővel egyetértek abban, hogy ezeket a kutyákat őrzésre tenyésztették ki, abban viszont nem, hogy csak ellenséget hívj, inkább neveld meg a kutyát, hogy ne bíráljon felül, ki barát és ki ellenség, viszont nem jó, ha te is félsz tőle, hogy megtámad. Mennyi idős kutya? Eddig mit foglalkoztál vele?
2022. júl. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" rájöttem nem ésszerű mert meg is haraphatott volna."

Első sorban magadhoz kellene szoktatni a saját kutyádat.

Tisztában vagy a kuvasz természetével egyáltalán?

A kérdésed alapján nem volt jó választás számodra ez a fajta.

2022. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4/3 1 éves. Folyamatosan foglalkoztam. Meg tanítottam ülni,maradni. Mikor meglát folyamatosan ugrál hogy menjek oda hozzá. Azt várja hogy simogassam.

Azért is félek tőle mert tudom mire lenne képes ha megharap egy embert, és sajnos nem egyszer kerültem abba a helyzetbe hogy a kutya megtámadott, és ha nem lettek volna emberek akkor talán az életembe is kerülhetett volna. (Itt most nem saját kutyáról mebszélek hanem utcairól.) Tudom hogy ennek nem így kéne lennie,hisz mi tartjuk kéne lenni bizalomnak,de apukám is azt mondta ilyenkor ha lehet ne menjek oda hozzá ha mérges. Azzal is tisztában vagyok hogy erre lett tenyésztve, viszont tudtommal az ilyen kutyákat is meg lehet nevelni. Nem szeretném bántani mert azzal nem megyek semmire, és soha nem ütöttem meg. Egyébként apukám kutyája, csak mindig én volta és fogalkoztam/foglalkozok vele. Aranyos kutya ha a gazdájáról van szó. Anyukámnak is szót fogad. Ha azt mondja még nem ehet addig nem eszik, ez akkor szokott lenni amikor adja neki a kaját és hogy ne ugráljon közben.


Viszont sajnos van a szomszédunk aki csak úgy váratlanul besétál és átjön. Ki tudja ha a kutya elől van mit csinál vele. És az a mi kárunk lesz. Semmi szándékom nem volt kifejezni azt a kérdésemmel hogy nem szeretem és nincs meg nevelve és fogalkozva!!

2022. júl. 22. 11:34
 6/8 A kérdező kommentje:
4/5 Apukám kutyája. Viszont foglalkozom vele, kiskora óta. A harapott alatt arra értem hogy elég nagy a területe. Nem is ez a lényeg hanem van egy kerítés, úgy képzeld el hogy mindkét első lábat ugye felteszi mindig és úgy “kapaszkodik” ezt jobban nem tudom kifejteni. Nem is az hogy harapott hanem inkább én féltem tőle érthető okokból. Azóta is mindig ugrál ha meglát hogy menjek oda hozzá. Nem akartam ennyire olyan jellegű kérdést feltenni ami azt sugallja hogy én/mi nem foglalkozunk vele. Pedig nagyon is szót ért velünk. Annyit akartam meg tudni hogy valahogy meg lehet e tanítani arra hogy ne ugasson és véletlenül se támadjon meg egy vendéget sem.
2022. júl. 22. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a szomszédnak sem kellene csak úgy bejönni a kapun, bár anyai nagyszüleim falujában is szokás ez, de legalább kutyás házakhoz nem kellene benyitni. Mondjuk ha a szomszédot a ti portátokon megharapja a kutya, a szomszédot fogják hibásnak kihozni. Ettől még a kutyát nevelni kell.

Az ül és a marad kezdésnek jó, de kevés.

Ezeket a videókat ajánlom, hogy nézegesd meg, és próbáld gyakorolni a kutyával. Tudom, hogy a kuvasz "kicsit" nagyobb, de vele is lehet ilyeneket. Be is mutatja és el is magyarázza az oktató, hogy hogyan tanítja a kutyát. Ha egy kutya jól le van fárasztva, akkor könnyebben kezelhető, és ha figyel a gazdira, könnyebben leállítható, vagy bele se megy problémás helyzetekbe.

https://www.youtube.com/watch?v=rZS3JlI-mLo

https://www.youtube.com/watch?v=y7w9a6P_okg

https://www.youtube.com/watch?v=H6y_AiA9avs

https://www.youtube.com/watch?v=aW8WQPuT-xQ

2022. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A kuvasz ilyen. Ez a dolga. Ösztönt nem nevelsz ki a kutyából.
2022. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!