Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutya...

Miért nyalogatja a kutya sokat magát?

Figyelt kérdés
13 éves dalmi eddig sose nyalogatta magát viszont az elmúlt időben rengetegszer csinálja. Kb másfél hónapja kapott 3db féregtelenítő tablettát amit a doki adott neki (kötelező oltásokkor szokta kapni) és rá 2-3 hétre nagyon sokszor kezdte el nyalni a farka tövét. Foresto kullancs/bolhariasztó nyakörve mindig rajta van és nem is érintkezett ezalatt az idő alatt mád kutyával.

2022. júl. 22. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én valamilyen gyulladásra vagy esetleges allergiára tippelnék, nálunk legalábbis amikor ilyen nem szokványos nyalogatás volt, az mindig valamilyen gyulladást jelzett. Amikor a térdét nyalogatta, akkor kiderült, hogy ízületi gyulladása van, de volt olyan is, amikor toklász fúródott be, szemmel nem is lehetett látni és azt nyalogatta. Ha az érintett területen nem láttok elváltozást kívülről, akkor lehet belül van valami, amit ott érez.

A terület miatt lehet bűzmirigy probléma is,lehet, hogy már nem tud magától ürülni, olyankor is szokták nyalogatni.

Én 13 éves kutyával nem várnék, szerintem az a biztos, ha látja állatorvos.

2022. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is. Szerintem beteg.
2022. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak tisztálkodik
2022. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!