Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érdekli a kutyámat...

Miért nem érdekli a kutyámat a jutalom falat?

Figyelt kérdés
Addot egy 14 hetes kutyus. Bent a lakásban már tudunk ülni, feküdni, maradni, szemebe nézni (koncentrálni kb 5-10 másodpercig), ismeri a várj/mehetsz parancsot (akkor használom főképp ha enni kap és már letettem a tálat). Ezeket mind szépen csinálja odabent, jutifalatra amit szeret (ez általában párizsi, virsli, sülthusi). Az előkertben a lépcsőház előtt is csinálja és el is veszi a jutifalatot, viszont amikor egyre távolodunk a lakástól akkor még figyel egy ideig a jutifalatra viszont amikot megapja már csak így rágicsálja és kiesik a szájából. :D Lehajol érte a földre, bekapja majd megint kiesik. Ezt eljátsza 3-4x majd otthagyja és onnantól nem vesz el juti falatot mert úgy tűnik már minden érdekesebb. Az a kedvencem amikor utána húz vissza az előkerthez, nem is akar másfele menni mert tudja, hogy ott kapja majd a "trükkökért" a jutifalatot. Na most se azt nem értem mi ez a szájból kiesős dolog nála se azt, hogyan tudnám rávenni az ellenkezőjére?

2022. júl. 28. 15:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibáért a jutalomfalat egy összetett szó :D
2022. júl. 28. 15:11
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Elképzelhető hogy addigra már viszonylag sokat kapott, így nem éhes. Az is megoldás lehet hogy egy nagyon picit csökkentesz a napi adagon és a kimaradt tápjával tanítod. Így összességében ugyanannyit eszik, mint amennyi alapból is előírt, viszont nem nasizik mellette, így nem telik el olyan hamar.
2022. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Általában úgy megyünk, hogy még nem kapta meg a kajáját akkor, pont azért amit említesz. Manapság meg úgy látom, hogy am is kevesebbet eszik a nagy hőség miatt :(
2022. júl. 28. 15:19
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen fiatal kutyának még túl sok az újdonság kint. Akkor menj vele visszafelé, he te akarod. Ne engedj a húzásának. Visszafelé megpróbálhatod újra adni a jutit valamiért, amit kérsz tőle.

Egyébként, ha felülírja a jutalomfalatot a környezet, akkor nem kellően éhes a kutyád.

2022. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyreszt a kinti vilag sokkal erdekesebb, mint a benti, iszonyatosan sok gyakorlas kell ahhoz, hogy kint is ugy figyeljen rad, mint bent.

Masreszt meg lehet nem eleg jo a jutalomfalatod kintre. Az en kutyam bent barmiert dolgozik, kint csak “budosebb” jutifalatokra hajlando figyelni, altalaban lazacosat hasznaluk. Annyira budos, hogy rosszul vagyok tole, de a kutya imadja 🤣

2022. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
XD lehet akkor veszek valami büdöset :D egy próbát megér
2022. júl. 28. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég éhes, a sok inger mellett nincs elég nagy motivációja. Kapásból ebben a korban én csak kézből etetném kint, figyelemre, együttműködésre, feladatokra. Ha nem éhes, majd a következő sétán újra lesz lehetősége enni - ha pl. behívása azonnal jön, a talált ételt ott hagyja, rád figyel stb.
2022. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több kint az inger, sokkal erősebb szagú jutalomfalat is kell emiatt. Nálunk bevált a füstölt hús kintre, meg a nagyon büdös szárított vackok. Mondjuk kánikulában viszont semmi, akkor nem motivált sem sétálni sem feladatozni, olyankor kint nem erőltetem, kaki-pisi, van nálam víz, inni szokott olyankor séta közben többször is. Menjetek inkább kevesebbet és valami nagyon szagos jutalmat vigyél magaddal (nekünk azt mondták kutyasuliban, hogy minél büdösebb a gazdinak, annál jobban szereti a kutya), és fokozatosan növeld a távot.
2022. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

A többiek jó tanácsai mellett még annyit tennék hozzá, hogy otthoni nyugodt környezetben ne használj ennyire extra jutikat, mint a párizsi, virsli sülthús, ezek önmagukban is nagyon különlegesek, ízesek, szagosak, ezt nehéz lesz kint überelni, márpedig ha szeretnétek fejlődni, továbblépni, akkor muszáj az extrább a juti és lesz egy idő, amikor már nem tudod hova fokozni.


Nálunk pl. így épül fel egy "jutalomfalatlánc:" otthon - száraztáp, kint - főtt hús, sulin - párizsi, idegen pályás tréningen - töpi/szárított hal, versenyen - zsírban sült máj. Ez amúgy minden kutyának más, hogy mi a "numberone" juti, de az a lényeg, hogy szituációfüggően ha növeled az elvárást (jelen esetben, hogy kint is figyeljen rád) akkor a jutalom értékét is növelned kell. És gondolom nem az a végső cél, hogy kint is leüljön vezényszóra, hanem esetleg szeretnél sportolni vele, komolyabb, összetettebb feladatokat tanítani neki, szeretnéd ha egyhuzamban tovább is lehessen gyakorolni vele és ahhoz, hogy mindezt élvezze, energikusan csinálja a közös munkát, a kutyának is úgy kell éreznie, hogy ez neki is megéri.

Ez kb. olyan, hogy ha ugyanannyi fizetést kapsz ha 8 órában dolgozol, mintha csak 4 órában, akkor hülye leszel 8 órában dolgozni ugyanazért a pénzért.

2022. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Én a sajátjaimat kizárólag a normál tapjukkal jutalmaztam mindig. Nem mentem bele soha ebbe a játékba, hogy ha nincs kedve enni, akkor majd könyörgök neki. Nem is alakult ki ez a válogatás és finnyázás. (Meg munkakutyák, ha olyan van most is hetekig, fiatalon pedig hónapokig csak munkára kapnak enni, az meg nem állhat virsliből meg párizsiból.) Ha éhes, eszik. Ha nem elég éhes, hogy pl. egy behívást megcsináljon vagy egy szemkontaktot felvegyen velem, majd eszik legközelebb.
2022. júl. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!