Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk rá a kutyust,...

Hogy szoktassuk rá a kutyust, hogy egy helyre végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
12 hetes németjuhászról van szó. Nagyon okos kutyus, már szóra ül és fekszik, a gyerére és a nevére is hallgat, most a maradjot tanuljuk. Annyi gondunk van, hogy össze-vissza kakil az udvarban. A pisi nem olyan zavaró, az felszárad. Van egy hely az udvarban ami az utcáról nem látszik, oda nyugodtan végezhetné a dolgát. Azt már próbáltuk, hogy oda tesszük a kakiját mikor összeszedjük, de nem nagyon hatja meg.

2022. júl. 28. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Leginkább sehogy. A kutyák nem így működnek
2022. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
82%
Sehogy.
2022. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A nyuszijaim egy helyre végzik a dolgukat, gondoltam a kutyit is rá lehetne szoktatni, de akkor nem
2022. júl. 28. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a tapasztalatom, hogy többnyire egy helyre végzik a dolgukat a kutyák is, csak az egész udvar körül. Esténként ha végigmész egy lapáttal, akkor szinte biztos, hogy mindig ugyanazakon a helyeken fogod megtalálni a kakit. A vizeletnek egyébként területmegjelölő funkciója van. A nyulad azért végzi egy helyre a dolgát, mert ők prédaállatok és nem jelölik körbe a területüket, hogy felhívják magukra a figyelmet.
2022. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekünk sajnos össze-vissza, néha még a betonra is, bár arra eddig csak kétszer volt példa.
2022. júl. 28. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

A világ legegyszerűbb dolga. Folyton figyeled és ahogy üríteni akar, arra a helyre viszed. Nem hagyod, hogy egyszer is máshová üritsen, se napközben, se éjszaka, hanem éjjel-nappal vele vagy és állandóan résen vagy. Ha egyszer-egyszer mégis van baleset máshol, azt azonnal felszeded és szagtalanitod azt a talajrészt. Ezt 4-5 hónap alatt szépen megszokja így.


De ha ráhagyod, hogy máshová is elvégezhető a dolgát, nyilván nem fogja megérteni soha. Ha a vizeletet engeded máshová is, szinten nem fogja megérteni ezt.

2022. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Elég, ha a betonról tiltod, amikor észreveszed, hogy guggol, akkor rászólsz, hogy nem, kicsit arrébb is tessékelheted finoman. 12 hetes kutya amúgy még nem jelöl, babakutya, akkor ürít, amikor rájön, és ott, ahol éppen rájön, később lehet jelölés funkciója is, de most még biztos nem jelöl. Viszont nem hiszem, hogy arra meg lehet tanítani, hogy mindig csak egy helyre ürítsen. Azt meg lehet, hogy bizonyos felületekre ne, de nekik az ürítés az információs csatorna is. Kölyköknél nem tudom, nem volt még kölyök kutyám, felnőttet fogadtam örökbe, de például mindig szimatol és keresi a tökéletes helyet, hova pakolja ki a csomagot. Vannak amúgy helyhez szoktató szerek, de nem tudom, ezek mennyire működnek, és szerintem ezeket is inkább bent használják.
2022. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!