Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretem a kutyákat, de nem...

Szeretem a kutyákat, de nem tudok velük élni. A párom a megkérdezésem nélkül hozott haza egyet, nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon aranyos kiskutya, szivesen jatszom vele, de azonnal mennem kell a furdobe alaposan kezet mosni, ha a kutyahoz vagy a kutya holmijahoz nyulok.

tobbszor is kell naponta porszivoznom es felmosnom, mert nem birom a kutyaszoros padlot.

A kiskutya szobatiszta, aranyos, mindig bujna oda hozzam, hogy simogassam, de nem tudom magam mindig ravenni, mert azutan azonnal mennem kell hosszan kezet mosni.


Amugy nem vagyok manias, de a kutya megfogasa utan nagyon rossz erzesem van.

Elmulhat ez? Volt valakinek sajat vagy parjanal ilyen tapasztalata?


2022. júl. 29. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
86%
ez OCD
2022. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy nem vagyok mániás"


Szerintem először mindenki ezt gondolja magáról, aztán kiderül hogy mégis.

2022. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
76%

"Amugy nem vagyok manias"

De az vagy.

A gyógyulás első lépése a beismerés, hogy legyen betegségtudatod. Utána menj pszichológushoz, semmi baj nincs ezzel, sokan vannak akiknek ilyen olyan problémájuk van. Viszont nem jó ha elhatalmasodik feletted mint pl most, mert a saját életedet dontod vele, hosszútávon a környezetedét is.

2022. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy a párod is jó nagy bunkó hogy a ràd való tekintet nélkül a nyakadba varr egy kutyát. Én kiadnám hogy vagy én vagy a kutya. Viszont hidd el úgy jársz jobban, ha te mész mert egy ilyen ember kurvăra tojik az érzéseidre, az életedre
2022. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
68%
Mániás vagy. És nem szereted a kutyát, ha ennyire zavar a szőr. Vagy keressetek neki jobb gazdát, vagy kezeltesd a bajodat, mert ez tényleg nem normális. És lehet egy új pasit sem ártana keresned, mert a jelenlegi nyilván tesz arra, te mit szeretnél.
2022. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
82%
Elmúlhat. A férjem is nagyon tisztaságmániás volt kezdetben, és szépen leszokott arról, hogy ilyen mértékben izgassa magát. Egyébként igaza van az előttem szólóknak, az ilyen mértékű dolog már kb. mánia, és egyáltalán nem egészséges hozzáállás jele. Nem lesz semmi bajod a kiskutyától, millió ember nevel kutyát, macskát normális mértékű higiénia igénnyel. Bőven elég egy-egy normál kézmosás, nyilván pl. mikor enni készülsz vagy hasonlók. Egyébként a kutyaszőrös padlót nemigen értem: egy kicsi kölyökkutya még nem vedlik (gondolom, még csak úgy 2-4 hónapos maximum), ergo minimális mértékben hullhat a szőre, szerintem te több hajszálat vesztesz egy nap. Ha szépen meg is volt fürdetve pl. mielőtt elhozta a párod a tenyésztőtől (remélem, nem szapitól vette), akkor meg pláne nem értem, mi bajod.
2022. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
45%
pszichoterápia + gyógyszer mielőtt mégjobban megkeseríti az életedet.
2022. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy seprűvonással takarítsd el a herét. Az a szerencsétlen állat nem tehet semmiről de ha te kijelentetted hogy nem akarsz kutyát, a párod meg mégis hozott, akkor egy jó nagy rohadék, akinek egyáltalán nem számít a kérésed, nem vesz figyelembe fontos döntés meghozatalánál. Márpedig egy kutya 10-15 évre szól, tehát nem egy jelentéktelen apróság
2022. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Ez egy mentett kutya, mar felnőtt, csak pici termetű, ezert nem tarhatjuk a kertben.


Massal kapcsolatban nincs kenyszerezes erzesem, teljesen atlagos kezmoso vagyok :)

2022. júl. 29. 13:30
 10/62 anonim ***** válasza:
91%

1. Bunkóság megbeszélés nélkül 15-20 évre elkötelezni valakit egy kutyussal


2. Nem az a baj, hogy koszos a kutyus? Nekem is van olyan, hogy megsimizek egy kutyust és "zsíros", koszos a szőre, és akkor én is egyből úgy érzem, hogy kezet kell mosnom. De ha puha, selymes a szőre, akkor nincs ez az érzés. Talán próbáljátok megfürdetni, hátha segít. :)


3.

A szőr pedig nem fog elmúlni, mindig lesz belőle a padlón stb, de nem állapot, hogy naponta többször felmosol. Ezt csak elfogadni lehetne és megtanulni a szőrrel élni. (Meg persze normális időközönként, mondjuk hetente 1x felmosni.)

2022. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!