Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félfojtó nyakörv mire való?

Félfojtó nyakörv mire való?

Figyelt kérdés

Használ valaki egyáltalán ilyet? Van értelme?

Életemben egyszer láttam ilyet kutyán, sose tudtam pontosan eldönteni, hogy mégis milyen esetben milyen problémára lehet megoldás.

Az egyetlen tippem hogy fojtót, retriever pórázt nem akar a kutyára tenni mindig, de rendes nyakörvben nem tud viselkedni, így marad ez.



2022. júl. 30. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Semmire nem való. Nem kell csattal bajlódni, elég egy mozdulattal feltenni/levenni, de azért nem fojt. Persze a szimpla láncnyakörv sem fojt ha más karikába kapcsolja az ember a karabinert. Semmi más előnye nincs.
2022. júl. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Pl. a szöges is félfojtó. Annak van értelme, a félfojtó (martingale) is jó lehet érzékenyebb kutyáknál. Az enyémek meg sem érzik, pedig érzékeny kutyám is van.

Talán picit jobb a korrekció, mint egy sima nyakörvvel.

2022. júl. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Hogy félig fojt, ahogy a neve is beszédesen utal rá...
2022. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha húz a kutya, kicsit megszorul, de nem bármeddig, és egyből visszalazul, ha a kutya nem húz. Kíméletesebb, mint a fojtó, de amelyik kutya húz, az húz sima nyakörvben is fulladásig. Én kíváncsiságból tettem egy próbát, a teljesen fojtónak nem vagyok híve, amúgy pozitív megerősítéses neveléssel többre mentem.
2022. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Már a 2. tizenéves kutyámat nevelem 8 hetes korától, de most látok ilyet először.

Mindig jó minőségű bőr nyakörvet/pórázt használtam. Most is.

2022. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk ilyen van, mert alapból lazán van, de ha baj van, megfogja a kutyát, de nem fojt igazából, csak bizonyos pontig húzza össze:

[link]

2022. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Vmivel egyszerubb fegyelmezni egy kutyat egy fel fojtoval mint egy sima nyakorvvel.


De ha problemasabb a kutya akkor a felfojto szart sem er.


Meg arra is jo hosszabb szoru kutyaknal hogy nem nyomja, koptatja ki a szort.

2022. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!