Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Toy uszkár,...

Mennyibe kerül egy Toy uszkár, normális tenyészetből, kizárólag hobbi célra?

Figyelt kérdés
2022. júl. 31. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1500-2000 euro korul.
2022. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sejtettem, hogy az idióta ismerősöméket átbsszák, de hiába mondom nekik.


Azt állítják 150 lesz törzskönyv nélkül kérve. :D Hiába mondom, hogy a törzskönyv nem igazán árképző dolog, és egy normális tenyésztő 150-ért nem adna kutyát, ahogy törzskönyv nélkül sem.

2022. júl. 31. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ajjajjj, bizony jól latod, szaporítóba botlottak az ismerőseid…


Nem tudod meggyőzni őket?

2022. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, sajnos nem. Ezek azok a fajta újgazdagok, akik annyira okosnak képzelik magukat, hogy az csak na. Amit elképzelnek, az úgy van. Ezzel is úgy dicsekszik, mintha az évszázad üzletét kötné meg.
2022. júl. 31. 19:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 1800-2200 EUR néha 1000-1200 EUR körül már van egy-egy olyan amelyiknek valami apróbb küllemhibája van (pl. helytelen farok állás). Amelyik tenyésztésből kizáró ok.


Az uszkár ma az egyik leginkább szaporított (hamísitott) fajta. Nagyon népszerű, az "eredeti" törzskönyves, valóban jó helyről származó uszkár ritka, éveket kell várni rá és nem csak nálunk hanem külföldön is drága. Ezt látták meg a "kutyagyárosok" (népszerű néven szaporítók) és hoznak létre uszkárnak látszó kiskutyákat. Amikról később kiderül, hogy valójában nyomokban sem tartalmaznak uszkárt (pár éve volt egy ilyen balhé, a végén a nő elvitte Bécsbe ott van valami genetikai labor és génvizsgálatból megmondják, hogy valószínűleg miből áll a kutya. Szinte az összes létező fajta benne volt csak az uszkár pont nem). Ilyenek a túlméretes (középuszkár méretű) toy uszkárok. Az óriás méretű törpe uszkárok stb. A szőrhullatós uszkárok. A beteges uszkárok (az uszkár ha jóhelyről származik alig beteges, és egészen sokáig él). Pár éve haverommal (neki törpe uszkárja van) találkoztunk és közben ott futkározott a kutyája. Jött egy másik uszkáros és elkezdtek kergetőzni. Majd a másik gazda megjegyezte: "hú de jó kondiban van a kutyád, de majd ha a tied is 4 éves lesz akkor már nem fog így futni..." a haverom próbálta másra terelni a szót, mert akkor volt 8 éves a kutyája. Kb. egy évre rá találkoztunk akkor már alíg bírt menni a másik kutya és utána meg is tudtuk, hogy elpusztult 5,5 évesen, a haveromnak közben már 9 éves az uszkárja, de még mindig energiabomba.

A jellemükkel is sokszor gond van. Az uszkár egy társasági kutya, ha jól van nevelve 0 aggressziót mutatt (esetleg a kisebbeknél néha van egy kis félelem aggresszíó de max. másik kutyával szemben, emberrel szemben soha). Láttunk már harapós(!!!) uszkárt, amelyik emberre támadt. Ott is volt genetikai vizsgálat, és ott sem találtak uszkárt a gének között.

Sokszor mindent aminek kicsit lelógó füle van, göndör bundája eladnak uszkárnak. És már azt sem lehet mondani, hogy olcsón.

A törzskönyv nem árképző tényező. Pár ezer Ft. Ha nincs akkor szinte 100% hogy nem uszkárt vett az illető. Főleg nem ennyi pénzért.

2022. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös, ezek aztán szép kilátások. Vicc, hogy pont azért kellett nekik ez, mert idézem: "az asszony nem szeret takarítani, ennek meg nem hullik a szőre". Megvették 40 ezerért a kölyökkutyának a nagy zsák tápot, úgy, hogy azt sem tudják mit evett előtte, hiába mondtam erre is, hogy nem lenne szabad. Az ilyen hülyék miatt léteznek ezhek a szapik.


Nekem csak egy gyönyörűszép, imádott keverékem van, akivel suliba járunk és mindent megkap, amire szüksége van, de várom mikor fog leszólni, mert keverék, és nem került 100 ezrekbe, és mennyire gáz ez. :D

2022. aug. 3. 06:45
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Figyi, en sem szeretem a szaporitast, es igyekszem edukálni az embereket, de neked a szöveged egy kicsit túlzás. Úgy jön le, hogy savanyú a szőlő… de miért?


A kis szapis keverék már megvan, mostmár nincs mit tenni. A gazdái majd a saját bőrükön megtapasztalják. Nem kell már szapulni így őket. Ki vagy te amúgy egyáltalán a sztoriban? Rokon vagy ismerős?

2022. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es, Savanyú a szőlő??? Na ne viccelj! Mire?


Írtam már, egy ismerősük. De nem igazán csípem őket. Ugyanolyan vállalkozásunk van, üzleti érdekek fűznek némileg egymáshoz, de nem vagyunk egymás konkurenciái. Nagyjából ennyi a viszony.

A kutya még nincs náluk, mert még nem alkalmas nekik hogy átvegyék. Viszont folyamatosan rizsázik róla (tudja, hogy mi nagy kutyások vagyunk, és egyszerűen nem bírom már hallgatni, mert tudom, hogy egy szaros szaporító zsebét fogják tömni.

Elképzelheted, hogy egy olyan embernek, aki támogat menhelyet, sőt a saját kutyája is onnan való, mennyire bosszant ez a sok süketduma, és hiába tudod, hogy fszságot fog csinálni, semmivel nem tudod meggyőzni.

2022. aug. 3. 09:51
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezt csak te tudod megmondani, mire savanyú a szőlő. Én nem. Ami elèg furán jött le, hogy màr elöre azon feszülsz, hogy majd biztos beszólnak a keverèkedre. Ha meg is törtènik - ami fura lenne -, akkor majd lerendezed. :)


Viszont elég agresszívan állsz hozzá. Nem rokon, nem közeli barát, igazából nincs közöd hozzá, mit csinálnak. Ha zavar, amit mondanak, akkor kérd meg, hogy ne beszéljen róla.


Nekem csak tk-s kutyàim voltak/vannak, szemèl szerint sem a szaporítvànyokat sem a keverèkeket nem szeretem. Elítèlem a szaporítàst, de vannak dolgok, amibe egy szint fölött màr sajnos nincs jogunk beleszolni.

2022. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es, és emberek közé azért jársz? Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de 3 oltári nagy marhaságot is írtál.

1- Savanyú a szőlő (én nem érzem, de te így látod, mégsem tudod megmondani miért?)

2.Agresszívan állok hozzá (mi a fsz???)

3. Mondjam meg, hogy ne beszéljen róla. (nem tudom melyik univerzumban tudod ezt megértetni SÉRTŐDÉS NÉLKÜL egy másik emberrel?)


Az, hogy leszólja a kutyámat borítékolható ezek után. Hiszen mindent, és mindenki mást leszóló típusú emberek, akik annak ellenére, hogy szintén megtehetnék, mégsem élnek nagy lábon. Üzletileg viszont vannak közös érdekeink, tehát kénytelenek vagyunk elviselni őket.


Na de nagyon eltértünk a tárgytól, nekem megvan ebben a témában a véleményem róluk, két kedves válaszolótól megkaptam a választ, amire a kérdésem irányult.

2022. aug. 4. 15:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!