Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drága az állatorvos?

Miért ilyen drága az állatorvos?

Figyelt kérdés
Most nem rég értünk haza az állatorvostól, mivel a kutyámnak sürgősségi műtétre volt szüksége, gennyes méhgyulladás miatt. Tegnap este még semmi baja nem volt, ma délelőtt kezdett el sírni. Na, de vissza a kérdéshez, mivel a városunkban hétvégén nincs ügyelet, legközelebb 80 km-re van, ez úgy 160 km, ami benzinben is sok. Az állatorvos ügyeleti díjként elkért 30000 ft-t, és még egy tízezrest, mivel vasárnap van. A műtét+ultrahang ára 60000, a gyógyszerek, infúzió újabb 20000, varratszedéskor gondolom majd otthagyok még egy ötezret, minimum. Ez így alsó hangon is 130000-140000 ezer forint. Nem mindenkinek van ennyi pénze, amit csak a kutyájára költ... Nem mellesleg senki nem garantálja, hogy a kutya meg is marad. Értem, hogy a gyógyszerek drágák, de ha az állatorvos arra tette fel az életét, hogy gyógyítson, akkor hogy van pofájuk elkérni 40000-et ügyeleti díjként? Mintha bárki tehetne róla, mikor lesz rosszul az állat... A benzinről, autóról nem is beszélve... Sajnos sokan nem engedhetnek meg maguknak autót. És ennyi tartaléka sincs mindenkinek. Nekünk szerencsénk volt, bár most 1-2 hónapig be kell húznunk a rolót, de én inkább nem eszek 3 napig, ha a kutyám megmenthető. Viszont a gyerekemnek nem mondhatom azt, hogy nem eszel 3 napig, a kutya miatt... Mikor fogják ezt belátni az állatorvosok és mikor lesznek humánusabbak? Egy altató injekció is 20000... És az állat szenved a legjobban. Miért nevezik magukat akkor állatvédőnek, állatszeretőnek? Szerintem a többség csak a pénzre hajt, nem érdekli az állat, mély tisztelet a kevés kivételnek...

2022. júl. 31. 16:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

"Mintha bárki tehetne róla, mikor lesz rosszul az állat."

Ja, jófejségből dolgozhatna ingyen is. Neki is van élete, családja, nem 0-24 áll szolgálatra készen. Gondolom te jótékonysági alapon csinálnád.

Ha pl éppen szexel a 'zasszonnyal, rúgja már le magáról és repüljön hozzád örömmel, de pénzt se kérjen már el érte mert mekkora bunkóság már 🤔

2022. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Kössetek biztosítást a kutyára.


Az emberorvoslás is ilyen drága lenne, ha nem fizetnétek a TB-t. Állatoknak ugye ez nincsen.

2022. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Az állatorvosban sosem az a drága, hogy ránéz, megtapizza és ad két tablettát (esetedben: pontosan tudja hol és hogyan vágjon, mit adjon - és az állatkádat visszakapod!)- hanem az a sok-sok év, idő, energia, tanulás és munka, ami amögött van, hogy ennyiből meg tudja mondani, mi a baj. Tudom, hogy kutyasok, én is most fizettem a papagájomra 90et, előttem fizetett egy csaj 101 ezret a nyuszijára. Sajnos ez ilyen...
2022. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Te is ingyen dolgozol kérdező? vagy alamizsnáért?
2022. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen díjak általában az állatkórházakban vannak, vidéki rendelőben ennek töredékéért megműtik (az egy dolog, hogy hétvégén nemigen vannak nyitva). Az állatkórházaknak teljesen más a felszereltségük, olyan gépeik, műszereik vannak, amik darabonként sok millióba kerülnek, plusz a fenntartásuk is folyamatosan pénzbe kerül. Ezekből semmit nem fizet az állam, mint a sima kórházakban, teljesen az állatkórháznak kell finanszírozni mindent. Ezért vannak a magas áraik. Viszont biztonságosabbak is, mint a kisebb rendelők, mert a megfelelő műszerekkel pontosabban tudnak diagnosztizálni.
2022. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon sajnálom a kutyusodat, és remelem felépül, de

1) megelőzhetted volna a problémát egy ivartalanítással

2) lehet kötni biztosîtást is, ha nem akarsz spórolni/félretenni


Nem mellesleg:

Ebből az összegből nagyjából a 30% az, ami marad neki, miután a rendelőt, közműveket, adókat, eszközöket, gyógyszereket, asszisztenst és az adók tömkelegét kifizeti. Te sem ingyen ugrasz be dolgozni vasárnaponként.

2022. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, hogy mennyivel olcsobb lett volna ivartalanitani? 😏 Ez peldaul pont ez az az eset, ami siman megelozheto lett volna, ugyhogy csak magadat hibaztasd inkabb, ne az orvost.


Mindenki penzbol el, ez van. Az ugyelet pedig altalaban 2x annyi.


A kutyatartas nem kotelezo. Bizony, benne van a pakliban, hogy a kutya beteg es sokba fog kerulni, de ezzel mar az elejen szamolni kell es felre kell tenni. Ha meg nem fer bele, nem kell allatot tartani es kesz. Ezt kene igazandibol belatnia az embereknek, hogy nem kell mindenaron kutya, ha egyszeruen nem fer bele a keretbe.

2022. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén, nem gondolom őket annyira drágának. Persze, ha van egy nagyobb problémája az állatnak, akkor igen, jól a zsebbe kell nyúlni. Nálunk is volt már 300 ezres gerincműtét, amiből 50 volt az ügyeleti díj. VISZONT, volt olyan is, mikor 40 ezerért megműtötték (nyilván itt nem volt olyan nagy műtét). Én azt a 40 ezret például nem drágállom ahhoz képest, hogy a legtöbb magánorvos (mármint embereknél) egy szimpla első konzultációra, szimpla vizsgálatra 25-30 ezret elkér. Ahhoz képest nekem nem tűnik olyan drágának az állatorvos. Persze, most magánorvost hoztam példának, ami nyilván egy "luxus", mert ott az állami is, viszont van, amikor az ember nem akar hónapokat, fél évet várni egy orvosra, szóval elmegy magánhoz inkább, ami bizony elég drága ha úgy nézzük. Szóval nekem ehhez képest az állatorvos nem tűnik olyan extrém drágának. Nyilván ha nagy a baj, akkor az drágább, viszont a szimpla vizsgálatok, meg az ilyenek szerintem tűrhetőek, és most na, nagyon szerencsétlen állatkáról beszélünk, ha élete során rengeteg "nagy baj" történik
2022. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai tudast ellatast, ugyeleti dijakat fizeted meg.


Gyógyszereknek is brutal mod felmentek az arai.


Na meg nekik is kell elni vmibol.



Akinek nincs penze ne tartson kutyat. Nem mondom hogy konnyen kifizetnek 150 ezer ftot hirtelen egyik napról a masikra. De szerencsere vannak családtagok, baratok akiktol barmikor kerhetek segitseget.


Allat tartas luxus lett, minden draga. Ezzel szamolni kell aki allatot vesz magahoz!


Nekem is kellett tobbszor ugyeleti dijat is fizetni. Sajnos benne van a pakliban ez is.

2022. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Értem, hogy rengedetet tanultak és nem dolgoznak ingyen, de egy kis emberség lehetne bennük, pláne, ha szeretik az állatokat. Szerencsére a mi dokink normális volt, de egyik ismerősömnek volt egy kutyusa, aki beteg volt és beköpték a legyek, élve ették a nyüvek, de mivel csak ötezer forintja volt elaltatni, újabb ötezre munkadíjra nem, ezért elküldték őket! Pedig meddig tartott volna egy injekciót beadni??? Negyon elfáradt volna! Ráadáaul nem ügyelet volt, hanem rendes nyitvatartás. Inkább elnézték, ahogy kieszik a szemét, végbelét, nemiszervét a nyüvek, meg azt, hogy még napokig szenved! És az is figyelembe vehetnék, hogy nem mindenki keres annyit, mint ők! 200000-ért dolgozni havonta, azt nem! Csak elkérni tudják! És sokan vannak, akik egyedül nevelik a gyereküket, hitelt fizetnek, stb... Szóvel szerintem kicsit vissza kéne venniük!
2022. júl. 31. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!