Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor utaznátok vele a helyemb...

Mikor utaznátok vele a helyemben? Kutyával utazós kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hete került hozzánk menhelyi kutyusunk, nagyon okos és barátságos 5 éves kopó keverék.

Elég ügyesen szocializálódik, az embereket imádja, eddig csak a lifttől félt, de 2 nap alatt beletanult. Szájkosárral vannak még harcok, de elviseli.

Úgy adódott, hogy a hétvégén vidékre kell hazautaznom. Mindenképp vonattal mennék, mert neki is, nekem is kényelmesebb és még csak tömegközlekedve buszoztunk pár megállót néha. Ide kocsival hozták el.


Nem nagyon szeretném, hogy olyan zsúfolt legyen a busz, hogy alig férjünk el, meg frusztrálja a sok ember. Gondolkoztam, melyik idősáv volna a legjobb utazáshoz (7E-8E vonala). Ti hogy gondoljátok, reggeli és késő délutáni órákon vannak a legtöbben buszon? Ebben az intervallumban nem ajánlatos kutyussal menni?

Kora reggelen vagy estén gondolkozom..



2022. aug. 4. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem,hogy mindegy, hetvegen allandoan tele van a vonat/busz :D


De a meleg miatt csak a reggel vagy este johet szoba.

2022. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Vonaton szerintem fogsz találni helyet, a kora reggel vagy este a mostani időjárás miatt ideálisabb, talán kicsivel hűvősebb van, vagy legabbis nem tűz a nap. (vasútállomra el is kell sétálni meg a célállomáson nem tudom gyalog mentek tovább vagy kocsival)


Ráadásul hétvége.


A 7E-8E amúgy nem tudom melyik vonal. Illetve nem értem, hogy az elején azt írod mindenképpen vonattal mentek utána, pedig buszról kérdezel.

2022. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kora reggel, amikor még nincs olyan meleg és a járda sem annyira melegedett fel még, hogy sértse a mancsát.
2022. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Inkább este, mert ha reggel indutuk esélyes, hogy pont a legnagyobb melegben érkeztek meg, este meg ez kizárt. :)
2022. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a budapesti 7-8E vonalara gondolsz, az állandóan tele van. Főleg amikor az emberek jonnek-mennek a munkából.

Ha reggel fél7-ig el tudsz indulni, az még istenes.


A kora reggeli idő azért is jobb, mert nincs az a dög meleg. Este, késő délután hiaba indul csokkenesnek a hőmérséklet, a beton visszaveri a hőt és este 6-kor is meg lehet purcanni.

2022. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2 úgy értem, hogy busszal megyünk ki az állóra. Pesti vagyok, azt nem írtam bocsi, szóval tömegközlekednünk kell. (:

Én is a reggelt tartom ideálisabbnak amúgy. Busz felé gyalog még elintézzük a folyó és nem folyó ügyeket is :D Amúgy is ahhoz van szokva, hogy reggel és kora este sétálunk.

A célállomáson már szüleim hazadobnak minket kocsival.

2022. aug. 4. 15:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vigyel vizel neki locsolasra is.


En keso este mennek. Nezd meg,h nyithato legyen a vonat ablaka vagy legjondis legyen.

2022. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es buszcsalád szerintem állandóan tele van, nem emlékszem olyanra, hogy lett volna lazább időszak az elmúlt majdnem 20 évben. A 8-ast nem ismerem ilyen szempontból. A vonat már jó esetben szellősebb, de hogy mennyire kellemes, az attól is függ, hogy milyen vonat, ha új, azon van klíma, ha régi, ott ha jók az ablakok, akkor elviselhető, ha nem, akkor szívás. Melyik vonal? Én lehet, hogy inkább korán reggel mennék, talán hétvégén tovább alszanak az emberek. Este sokáig meleg van még, este 8-ig nem tudunk mostanában sétálni, mert csak akkor kezd 30°C alá hűlni a levegő, és a házak között meg is áll a meleg, este akkor mennék, ha van valami ennél is későbbi járat, és nem hosszú a vonattal az út. Mondjuk ha hétvégére kifogunk valami hidegfrontot, mint legutóbb, akkor meg mindegy. :-)
2022. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül reggel mentünk egy nyolc órás járattal. Nagyon jól tettük, jó idő volt és jól bírta teljesen.
2022. aug. 5. 16:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!