Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő hogy Tatabánya...

Cicmo kérdése:

Mi a teendő hogy Tatabánya környékéről kenelből nem kevés pénzért vásárolt kutyus 3 hét alatt sajnos elpusztult?

Figyelt kérdés
A kutyus egy hét után már beteg volt orvoshoz kellet vinni pedig a tenyésztő által adott összeállított kaját ette, rá egy hét múlva infúziót kapott kétszer is egymás követő nap. Az orvosok javaslatára áttértünk más étrendre. A harmadik héten a kiskutya hajnalban rosszul lett reggel infúziót kapott plusz cukros infúziót is mert a vércukra leesett sajnos nem lett jobban másnap hajnalra elpusztult. A tenyésztő persze mossa kezeit még a telefont sem veszi fel csak egy ocsmároló üzenetett kaptunk amiben minket hibáztat a történtekért.Teljesen elvagyunk keseredve mert ez a kiskutya teljesen a szívünkhez nőtt és mi mindent megtettünk érte hogy életben maradjon. Három hét alatt három orvos is látta mindegyiktől kaptunk szakvéleményt. Mi a teendő ilyenkor? Nem szeretnénk hogy más is így járna.

#betegség #Kutya kenel
2022. aug. 7. 17:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

20/20 Teljesen értem az anonimitást, ez inkább csak arra vonatkozott, hogy népszerű fajtáknál még fontosabb kiszűrni a tk-s szaporítókat, de való igaz, hogy a történet szempontjából mindegy is, hogy milyen fajta, ha az egész országban egyedül ő tenyészti ezt a fajtát ez a hozzáállás akkor is elfogadhatatlan.

Belátom én is kotnyeles meg előítéletes voltam, megláttam, hogy 3 yorki kennel is van arrafelé, aztán a sztereotípiák miatt egyből arra gondoltam, hogy biztosan egy ügyes yorki szaporítóról van szó.


Azt is megértem, hogy mindenek előtt szeretnétek ügyvéddel beszélni, bár ebben a történetben nem hiszem, hogy a tenyésztő bármilyen jogi lépést is tehetne felétek, hiszen nem valótlan dolgot állítasz, de teljesen érthető, hogy akkor se akarnátok ezek után még egy rágalmazási perbe keveredni, ha végül meg nyernétek. Egy dolog fontos, hogy ha olyan megállapodásra hajlandó csak, hogy akkor fizet, ha cserébe ti titokban tartjátok a történteket, akkor ennek az elfogadását mindenképp alaposan gondoljátok át. Nem akarok senkinek sem erkölcsi prédikációt tartani, mindenki hallgasson a saját lelkiismeretére, csak hogy gondoljátok át.


Addig is erőt és kitartást kívánok nektek, próbáljatok gyógyulni, feldolgozni és ha majd úgy érzitek, hogy készen álltok rá, kívánom, hogy egy csodálatos kiskutya hozzon újra örömöt nektek :)

2022. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos boncolás nélkül egy ügyvéd sem tud sokat tenni.

Olyan orvosi vélemény, hogy emésztési gondok, vércukor leesés, csak egy általános diagnózis.

2022. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

21/22 Köszönjük szépen a kedves szavakat, egyenlőre nem szeretnénk egy kiskutyát sem, mert ez az egész helyzet nagyon megviselt minket.


22/22 Igen sajnos tudjuk hogy boncolás nélkül nem tudunk bizonyítani.

2022. aug. 10. 09:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!