Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyának egyszerre csak...

Kiskutyának egyszerre csak egy trükköt tanítsak?

Figyelt kérdés

3 hónapos németjuhászról van szó. Nagyon okos, ülni és feküdni már tud szóra, a maradnál 20 lépés a rekordunk úgy, hogy neki háttal mentem. Ha nem lát akkor utánam jön, de szerintem egész jól haladunk.


A marad mellett taníthatok neki mást is, vagy majd akkor, ha az tökéletesen megy?


Nem úgy gondolom, hogy hirtelen egyik pillanatról a másikra váltok, hanem pl egy nap 10 percig a maradjot, pár óra után 10 percig azt, hogy arra, hogy figyelj a szemembe néz.



2022. aug. 12. 17:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Taníthatsz mást is, ha a kutyust nem zavarja össze. Ha azt látod, hogy összezavarodik, akkor egy ideig maradj csak az egyik dolognál. De szerintem nem lesz gond, az ült és feksziket sem szokták úgy szétválasztani, hogy csak akkor jön az egyik, ha a másik már tökéletesen megy.


Én azt javaslom, hogy próbáld majd válogatni a feladat típusokat, tehát ne legyen mind olyan, amikor nyugton kell maradnia, egy pici kölyöknek ez még nehéz feladat. Nyugton maradós feladatok közt mozgasd, fáraszd is picit.

2022. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szoktunk közötte játszani :D


Ma kipróbáltam, szerintem nem nagyon zavarta.


A figyelj-t a vége felé néha keverte a fekszikkel, de akkor már vagy 8 perce gyakoroltunk, ezen kívül nem nagyon zavarta.

2022. aug. 12. 18:35
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
Túl sok és túl gyors a tempó, túlterheled.
2022. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mi túl sok és túl gyors?
2022. aug. 12. 18:48
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már keveri, akkor az túl sok. Ilyenkor olyasmivel zárj, amit atombiztosan tud, pl. gondolom az ül lehet ilyen, nagy dicséret és játék, és utána hagyd a tanítást aznap.
2022. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Amikor keverte abbahagytam, akkor ezek után majd üllel vagy fekszikkel zárunk, köszi a tanácsokat :D

És mi túl gyors?

2022. aug. 12. 19:01
 7/22 anonim ***** válasza:
Azt nem én írtam. :) (Én az 1. és 5. választ írtam.)
2022. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

De hiszen még baba. Én amikor ennyi idős volt még csak annyit tanítottam neki, hogy "gyere ide" és "nem".

Aztán a többi már csak 5-6 hónapos kora után.

2022. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan taníthatsz neki egyszerre több dolgot is, a kutyának is változatosabb ha nem egyetlen feladatból áll az egész gyakorlás. Egyetlen dologra figyelj, hogy olyanokat ne taníts egyszerre, amik megkavarhatják, amik nagyon hasonló mozgások, pl. ültetéssel párhuzamosan nem tanítunk pitizést, fektetéssel együtt nem tanítunk meghajlást, ilyesmik.

Inkább többször kevesebbet gyakoroljatok, ha beleront nem kell egész napra hagyni a gyakorlást, de ott akkor zárjátok egy jó feladattal és utána csak órákkal később fogjatok neki. Elsőre 8 perc is rengeteg, tényleg inkább a többször kevesebbre törekedj, ne várd meg, amíg elfárad, a csúcson hagyjátok abba, amikor még neki is lenne kedve folytatni, így nem töröd le a motivációját.


Ezt biztosan tudod, de azért ezt is leírom, hogy helyben maradásnál aranyszabály, hogy amíg nem 100%-osan stabil, addig nem hívjuk ki a feladatból, hanem mindig visszamegyünk és a tartott pozíciót jutalmazzuk, illetve vagy távolságot vagy időt növelünk, sosem egyszerre a kettőt.


Ami jó pörgősebb feladatnak az a menetelés, nem kell ülő helyzetből indulni, néha meg is forgathatod a lábad mellett, hogy később is lendületes legyen a szabadon követése, ezt fontos már kölyök korban alapozni, ha jól megy, akkor be lehet vezetni fordulatokat is.

2022. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#5 Akkor bocsi, és köszi a tanácsot! :D

#8 Az egyik barátnőm nagyon ért a kutyákhoz és trénertől tanult, ő szokott segíteni. Azt mondta már 8 hetesen is lehet őket tanítani, és mikor YT-on néztem trénerek videóit ők is ezt mondták :D

#9 Köszi! A négyszer 5 perc jó lehet? Néha mikor visszaindulok a jutifalattal tesz felém néhány lépést, akkor ne jutalmazzam meg, ugye?

2022. aug. 12. 21:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!