Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 pontos/pánik hámról vélemény...

3 pontos/pánik hámról vélemény? Tényleg szökésbiztos?

Figyelt kérdés
Kb 12 kilós szocializáció hiányos, félénk és ijedős kutyának lenne. Zajokhoz és pórázhoz sincs nagyon szokva.

2022. aug. 17. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen esetben nyakorv es ham hasznalata ajanlott, vagy ugy, hogy egy treningporazzal osszekotve (aminek ugye 2 csatos vege van) vagy 2 kulon poraz hozza.


En az elobbit hasznaltam hasonlo kutyusnal, aztan elhagytuk 2 honap alatt es maradt csak a nyakorv 😊

2022. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha nagyon akar, abból is ki tud bújni. Inkább használjatok nyakörvet.
2022. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%

ma 13:57


Haha, ezen a válaszon azért jót nevettem, elképzeltem azt a szegény kutyát a pórázakkal meg karabínerekkel összekötött duplanyakörv-hám kombójában, szépen nézhettek ki séta közben:) Akkor már szerintem valami jó hosszú pórázzal inkább az egész kutyát tekerd körbe, vedd a hónod alá, oszt jónapot:D


Viccet félretéve, szerintem egy nyakörvet fel lehet úgy tenni hogy ne fulladjon meg a kutya de kihúzni se tudja belőle a fejét. Ha "koncenvionális" nyakörvvel nem megy, akkor lehet fojtóval. De mindenesetre szerintem egyáltalán nem szabadna hogy a kutya ilyen pánikszerű menekülő állapotba kerüljön séta közben, ha így viselkedik akkor túl hamar akarjátok valami számára nagyon traumatikus dologhoz hozzászoktatni, apróbb lépésekkel, lassabban kell vele haladni, minden apró előrelépésért nagyon megdícsérni és sokszor ismételni, először ingerszegény környezetben, aztán amikor ott már minden jól megy akkor szépen lassan növelni az ingerek számát. Ha pánikol, akkor túl sok volt egyszerre az inger.

2022. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

3-as, nevess csak, de bizony, igy hasznaljak. En menhelyrol fogadtam orokbe, naluk kutyakat is csak igy lehet setaltatni peldaul.

Annyira azert nem durva latvany, de a kutya tokeletesen tud setalni nyakorvben es hamban :)

Van, amikor a biztonsag az elso.


Tudod mi nez ki szepen seta kozben? Amikor a szocializalatlan kutya megijed, kibujik a nyakorvbol es mondjuk elcsapja egy auto. Annyira szorosra meg nem huzhatod, hogy szinte megfulladjon, siman elofordulhat latszolag helyes nyakorvhasznalatnal, hogy kiszabadul belole egy riadt kutya.

Es ez masodpercek alatt megtortenhet, lehet egyik pillanatban meg siman setaltok, a masikban meg meglat egy kutyat/macskat es kesz a baj.


A biztonsag soha nem nevetseges, sajnalom, ha te igy gondolod. De annak nagyon orulok, hogy meg nem kerultel ilyen helyzetbe, hogy “kulonleges” megoldasokat kelljen alkalmaznod egy kutyanal :)

2022. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

A hám + nyakörv kombinációt meg tudom erősíteni, én is így sétáltattam eleinte a kutyámat, illetve a kritikus tűzijátékos időszakokban most is, vagy ha olyan helyen megyünk, ahol fokozottan figyelnem kell a biztonságra. Menhelyeken is bevett szokás.

Illetve kutyasuli vagy egyéni óra trénerrel hasznos lenne.

2022. aug. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 nem tudhatod mitől fog meg ijedni, elég egy hang, ami neked és egy átlag kutyának tök semleges, de számára ijesztő, mert kb emberi érintés nélkül nőtt fel, sétát hírből sem ismeri.


Úgy döntöttem veszek neki egy 3 pontos hámot és még teszek rá egy nyakörvet, ha szükséges. A biztonság kedvéért.


Egyébként valóban, tacskó keverék kutyámon is elég szoros a nyakörv, de ha bepánikolna garantáltan ki tudná belőle húzni magát, ilyenkor nem gondolkodnak. Szerencsére ő nem félős, H típusú hámot visel sétához.

2022. aug. 18. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!