Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül próbáltátok már...

Ezek közül próbáltátok már valamelyik májkímélő tápot? Esetleg tudtok ajánlani valami viszonylag pénztárcabarátabb alternatívát?

Figyelt kérdés

Első kutyám (beagle, 11) 1,5 hónapja rosszul lett, vérvétel után kiderült, hogy a máj enzimeivel volt gond. Kapott kétféle orvosi tápot, gyógyszert, teljesen felépült, viszont továbbra is májkímélő tápot kell ennie. Azt hittük, hogy még van az egyik tápból, de elfogyott tegnap a másik is, így amíg nem rendelünk elszaladtunk Purina Friskies 5 promises tápért. Ma kapott belőle először, alig akarta megenni, most pedig ki is hányta.

Azelőtt sem vetett fel minket annyira a pénz, de az infláció eléggé megviseli a családi kasszát, így fontos lenne, hogy a legjobb ár/érték arányút válasszuk, én a következőket néztem neki:

[link]


[link]

[link] (ez nem májkímélő, de az ízületei is fájdogálnak neki, arra gondoltam, hogy kaphatna ebből is néha)


[link]

Ez pedig nem konkrétan májkímélő, de csökkentett fehérjetartalmú, bár gyanúsan olcsón:


[link]


Mivel még egy, idős kutyáknak való táppal sincs tapasztalatom, ezért örömmel venném, ha írnátok róluk tapasztalatot. Vagy akinek van már múltjuk májkímélő tápokkal, tudnátok olyat ajánlani, ami nektek bevált?

Előre is köszi a segítséget!



2022. aug. 18. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell adni, amit az orvos javasolt .

Ha valami nincs rendben, vagy olcsóbb alternatívát keresel, kérdezd ki az orvost róla.

Gyógytápokkal ne kísérletezz magad, mindig legyen ott a doki a háttérben.

2022. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Majkimelo tapot kell kapnia es pont. Ne is nezegess mast. Az izuletekre lehet kapni csomo etrendkiegeszitot, ezt orvossal elore megbeszelve adhatod neki kulon.


Nem csak az a lenyeg, hogy csokkentett feherje tartalmu legyen, hanem vannak benne egyeb kiegeszitok is, amik segitenek.

Ajanlani nem tudok, de az en kutyam hugykoves es csak struvitos tapot kaphat. Hiaba van olyan tap, ami csokkentett feherjetartalmu (mert a hugykonel ez is fontos), ha nincsenek benne azok a kiegeszitok, amitol a vizelete megfelelo ph erteku lesz es a kovek fel tudnak oldodni mar a hugyholyagban annyira picire, hogy ne okozzanak gyulladast es/ vagy ne zarjak el a hugyutat.

A gyogytapok nem veletlenul gyogytapok es sajnos dragak, de ez van.

A royal canin majkimelo tapja amugy allitolag jo, de orvossal azert megbeszelnem.


Nekunk “csak” annyi volt az instrukcio, hogy a tap struvitos legyen, de ezen belul a marka mindegy, mert az osszes jo.

2022. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az orvos nem ajánlott semmit, a gyógytápért, amit csak állatpatikában lehetett megrendelni is én "zaklattam", hogy akkor rendeljünk. Ott sem javasolt semmit, csak elmondta, hogy mi van a rendszerben, mi közül lehet választani. Természetesen utána is kérdeztem, hogy milyet vegyek majd a későbbiekben, de csak annyi volt az instrukció, hogy light tápot, meg kísérletezzek, hogy melyik ízlik neki.
2022. aug. 18. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is májkímélő étrendet kell folytatni. Mi egy hónapja adjuk neki a Trovet száraztápot és konzervet. Nekünk azt mondták, hogy ez az egyik leghatákonyabb. Nem olcsó sajnos, de ha ezzel tudok neki segíteni, akkor megveszem neki. Nagyon szereti mindkettő, ízlik neki, pedig borzalmasan válogatós és több ismerősöm kutyája is ezt használja.


1. [link]


2. [link]


Kap még reggelente kutyáknak való MÁRIATÖVIS OLAJAT, amit szintén májbeteg állatoknak ajánlanak.


2 hónap múlva újra viszem laborvizsgálatra, remélem, hogy javulni fognak az értékei.

2022. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, néztem nagy kiszerelésben, igazából úgy még nem is annyira vészes az ára.

A máriatövis olajra is ránézek, köszi a tippet!

2022. aug. 18. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen. Mi innen rendeltük neki.


1. [link]


Remélem, hogy tudtam egy kicsit segíteni nektek ezzel :) Én a kis kiszerelést vettem meg a szárazból, mert a yorkimnak az hónapokig elég lesz :)


Jobbulást kívánok :)

2022. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudtál, hét elején már jön is a táp, ha minden igaz :D

Majd drukkolok nektek a laborhoz :)

2022. aug. 19. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
De jó, nagyon örülök neki és köszönöm szépen :) Remélem, hogy Nektek is be fog válni, ízleni fog a kutyusodnak :) Majd azért, ha van kedved, akkor írd meg, hogy mik a fejlemények :)
2022. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!