Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, amit a kutyaiskolába...

Normális, amit a kutyaiskolában mondtak?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hetes kutyám, ma voltunk először kutyaoviban, rákérdeztem a tanfolyamra, és azt mondták, majd 6-8 hónapos kora körül kezdheti. Az előző kutyámmal 4 hónapos korában már mentünk az alaptanfolyamra. Igaz az másik kutyaiskola volt.
2022. aug. 20. 14:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, de a specifikus őv készsegek, zsákmány/vedőösztönt lehet észrevétlen otthon is gyakorolni, nem iskolarendszerűen... Sportban nagyot alkotó kutyák és gazdáiknak is van/volt gyerekszobája. Nem kell ennsire direktben vérkomolyan venni a nevelést, csak széttolod a folyamatos követelményekkel.
2022. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Persze, el kell kezdeni a tanitast, nem errol van szo.

De akkor sem ertem minek ennyire rohanni, ezen a 2-3 honapon semmi nem mulik, gondolom nem drogkereso vagy rendorkutya lesz belole.

Legalabb 10 eved lesz meg orzo-vedozni vele, nyugi.


En mondjuk egy 14 hetes kutyanal jelenleg jobban felnek a betegsegektol, mert gondolom nem olyan regen kapta meg az utolso oltasat, ilyenkor meg az oltastol szamitva olyan 2-3 hetig nem kene kozossegbe vinni.

2022. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Eddig van 2 parvo, 2 kombinált, és egy kennelköhögés elleni, jövőhét után pedig a veszettségit is megkaphatja.
2022. aug. 20. 16:07
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem indítanak hamarabb tanfolyamot, mert a kutyáknak is van dackorszakuk, hisztis korszakuk mikor "kamaszodnak". Amit előtte megtanultak, hajlamosak "elfelejteni", ellenkezni. Ezt a kutyasuliban mondták nekem. Ezért jobb ebben a korban elkezdeni velük a komolyabb foglalkozást.
2022. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Persze, gondoltam, hogy megkapta az oltasokat, kulonben nem fogadtak volna a suliban titeket.

Csak nekunk anno meg ezt mondta az allatorvos, hogy mar rendesen setaltathatom, de konkret kutyas kozossegbe meg ne vigyem az oltastol szamitott 2-3 hetig.

2022. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%

Normál esetben egy tanfolyamon komoly szabályok is előkerülnek, amikhez fizikailag is, de főleg fejben nagyon fiatal. Egy 4 hónapos kölyök ismerkedjen a világgal, nyíljon ki, szocializálódjon. Pont nem kell neki pl póráz fegyelem még!


Ha meg ennyire okos, tanítsd neki nehezebb feladatokat.

2022. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se csináljanak otthon sunyiban őv feladatokat, mert utána megérik majd kikorrigálni a berögzült hibákat. Ha egyáltalán ki tudják. Aki ilyet tanácsol annak fogalma sincsen aaz őv képzésről, mert tudná, hogy a feladatok nagy része legalább két emberes feladat.
2022. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem te vagy akinek németjuhásza van.

Nagyon el fogod baltázni ezt a kiskutyát, ha ennyire nem engeded el ezt a tempót.


Nem véletlen a 6 hónapos kor.

2022. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!