Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy Mudi?

Skót juhász vagy Mudi?

Figyelt kérdés
Kérlek, ha lehet, indokold a válaszodat.
2022. aug. 20. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Skót juhász
Mudi
25 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Hova? Miért? Milyen foglalkozással?
2022. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 agility, flyball, szépségverseny, Stunt Dog Show, stb...

Leginkább a rivaldafény, de családkedvencként is jó ha helytáll... :)

2022. aug. 20. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Inkább mudi, mert ezen az egyre forróbb éghajlaton skót juhászt tartani állatkínzás. Szépnek szép, versenyezni is lehet vele, de jól is kell éreznie magát.
2022. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Én értem, hogy miért tetszik neked ez a stunt dog show (3.kérdésed), de inkább a dog dancinggel többre mész.

Illetve nem feltétlen fajtát választanék, mert mudiból is bőven találni a fajta szégyenét, főleg mióta divatkutya és skóttal is lehet eredményeket elérni. Esetleg a sima szőrű collieval még a bundagondozást is ki tudod kerülni némelyest.

Vonalakat tenyésztőket keress, szerintem, mindkét fajtából.

2022. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 köszi! :)
2022. aug. 21. 08:13
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Mudi
2022. aug. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyik se. Ezekre a célokra egy közép pudli sokkal jobban megfelel.
2022. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Agility, flyball esetén, ha komolyan gondolod a versenyzést annyira, hogy nyerni is szeretnél, akkor inkább mudi, mert itt fontos a gyorsaság. Én elkötelezett skót juhász rajongó vagyok és 30+ éve tartom a fajtát, de az átlag skót nem fog úgy repeszteni a pályán, mint egy mudi vagy border. (Bár a mostani kutyám van olyan őrült, mint egy border, ezért mondom, hogy az átlag skót.) Értve a hosszúszőrű skótot, a rövidszőrű változat kicsit robbanékonyabb. Még szóba jöhet a sheltie, a méretkategóriájában ők elég gyorsak, robbanékonyak.

Hosszúszőrű skót esetén csakis az Afterhero kennelt ajánlanám. Ők egy aktívabb, temperamentumosabb, munkára is alkalmas vérvonalat képviselnek, a tenyésztő munkakutyázott, ezért nagyon fontos neki, szóval érdemes lehet esetleg felkeresni, kikérni a véleményét, megnézni a kutyáit.

2022. aug. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm! :D
2022. aug. 25. 19:46
 10/11 NTBS ***** válasza:
40%
Ezekre a célokra egyik sem.
2022. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!