Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik este fél 8-8 körül...

Akik este fél 8-8 körül sétálnak a kutyával, azok még egyszer lemennek vele éjszaka?

Figyelt kérdés

Természetesem társaházban élőkre gondolok.

Szoktam látni, hogy ilyen fél 8 tájban sétálnak lenn a kutyákkal, nem is kevesen. És mindig eszembe jut, hogy vajon ők még lejönnek egyszer? Nekem is van kutyám, munka után délután 5-kor sétalok vele, majd utána este húzom ameddig tudod, általában 11 és éjfél között megyek le vele. Persze megtehetném, hogy 8-9 -kor megyek le, de annak mi értelme lenne? Csak szenvedne reggel 7-ig mert többet kellene kibírnia, mint mondjuk éjféltől.


2022. aug. 28. 21:48
1 2 3
 1/28 Maya Bunnyheart ***** válasza:
94%
Az esti sétából kb fél 9 felé érünk fel, bár most már minden nap egyre korábban mert hamarabb sötét van, vacsora osztás, és még lefekvés előtt egy séta fél 12 körül.
2022. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%
mondjuk van aki melózik? és nem ér rá éjfél körül sétálni még?
2022. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha a kutyának pisilni-kakilni kell, jelez, akkor éjféltájt biztos ébren van még az egyik gyerek, hogy leugorjon vele, de nem sétáltatja.
2022. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Én szoktam sétálni a kutyámmal este 8 kor és utána még egy séta van éjfélkor vagyis ez legtöbbször már nem séta hanem 10 perc eü.
2022. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Mi este 8ra hazaérünk és reggel 7kor megyünk újra, még egyszer sem pisilt be, se nem jelezte hogy kéne neki kimenni.


Reggel mikor kimegyünk se első dolga pisilni, megyünk vagy 10 percet mire pisil szóval ebből gondolom hogy neki ez nem rossz. Amugy yorki keverék, mindig van neki víz kitéve de nem iszik sokat.


Szíval gondolom kutyafüggő ez :)

2022. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Ezen én is gondolkodtam már, mert akkor reggel 5-6kor már sétálniuk kell és én a legtöbb kutyást reggel 7-8 között látom. Hajnalban 1-2 sétáltató van csak, nincs arányban az esti 8 órási mennyiséggel :D

Remélem nem tartogatja a kutyájuk 12 órán keresztül

2022. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

5ös vagyok, kiegészíteném még azzal, hogy feljövünk 8kor, és a kutyusnak fél9kor lövik a pizsit :D Reggel fél7ig alszik.


Eleinte rosszul éreztem magam hogy majd 12 órát nem pisilhet, ezért este 11 kor keltegettem és levittem ő meg nézett rám álmos szemekkel a füvön álldogálva hogy mit akarok tőle. Szoval nálunk így alakult hogy nem erőltetem az éjszakai eü sétát.

2022. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nyáron későn van a 2., nagy séta - minél melegebb van, annál később. 8-9 között indulunk, és ez kb. másfél órás, aktív mozgást jelent (Dunaparton szabadon szaladgálás, úszás, kutyákkal játék vagy egy nagy közeli rétszerűségen "pocokvadászat", labdázás, huzizás stb.), nem csak ilyen "séta" séta, mivel egy közepes mozgásigényű, 25 kg-os labrador-bull keverékről van szó. Ilyenkor nem mindig visszük le egy plusz éjszakai eü sétára. Ha viszonylag korán értünk haza (pl. esős az idő és korábban vittük, rövidebbre) akkor igen, de ha jól lefárasztottuk, későn értünk haza, és nagyon bealszik akkor nem erőltetjük, mert többször volt, hogy nem pisilt, csak álmosan kóválygott, bambult. Reggel fél8-9 között visszük (ez egy kb. 30-45 perces sétálós-szimatolós kör), tehát max. 12 óra telik el, és ilyenkor sincs rohanás, türelmetlenkedés részéről.


Ahogy egyre hamarabb sötétedik és nincs már hőség sem, úgy tolódik el korábbra a 2. séta, 7-6-5 óra felé, és télen ha itthonról dolgozom akár délután 3 körül is leviszem, főleg ha jó idő van, hogy mindkettőnket érjen egy kis napfény. Ilyenkor azonban levisszük még egyszer éjszaka egy eü sétára, 11-éjfél között valamikor, de az rövid, 10-20 perces, és ha nagyon vacak az idő, akkor tényleg csak pisil és már teper is haza. :) De mi viszonylag kötetlen munkaidőben dolgozunk, heti 2-3x itthonról, így megtehetjük ezt a variálást.

2022. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Akik műszakban dolgoznak, sokszor hatra járnak, így nekik a reggel 4-5 óra felé van, nem hétkor viszik le az esti sétáltatás után a kutyát. Viszont valószínűleg nem is 11-kor mennek aludni.
2022. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, én vagyok eltévedve vagy mi? Mert hogy én 11-12 között alszok (éjjel). A kutyám Egész nap a kertben van, néha egy órás sétára megyünk reggel, és délután fixen mindig megyünk egy pár órácskát setálni. Szilveszterkor nyilván nagy az izgalom és ő se tud aludni szóval visszük a nagyszüleimhez ahol van a buli. Utána megy éjjel elmegyünk sétálgatni meg. De ez csak szilveszterkor van.
2022. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!