Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég egy német juhászkutyával...

Elég egy német juhászkutyával csak sétálni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a lefárasztáshoz, játszani nem sok hely van otthon, ha viszem olyan helyre, ahol el lehet engedni, akkor ott lehet. Sétálni viszont tudok vele 3-4 órát is akár. Olvastam, hogy közben adni kellene neki feladatokat, akkor jobban elfárad. De milyen feladatot? Őszintén nem értem mire gondolnak ezalatt.

Egyébként örököltem az apámtól a kutyát, most 1 éves. Kutyaiskolába nem igazán tudok menni, néztem és szombaton van 2 suliban ami a városban van én meg akkor dolgozom.


2022. aug. 29. 18:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem és azt hiszem számít valamennyit, hogy ordas, szóval elég nagy a mozgásigénye, ahogy észrevettem.
2022. aug. 29. 18:30
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Képezni kell, az agyát is kell dolgoztatni. Én séta közben mindig engedelmes feladatokat is végeztetek vele, időnként van egy blokk, akkor feladatba rakom, utána mehet szabadon, aztán megint és így tovább. Ezen kívül mér örző védőzök is vele, az enyém is munkavonalas, nagy szüksége van rá. De nyomkövethetsz is vele, az is jól le tudja fárasztani. Nyilván a séta meg a túrák is fontosak. Ha tudod vidd kutyafuttatóba is, hogy kutyákkal is tudjon játszani, attól is elfárad.
2022. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Feladatot adsz neki a munkával (pl. engedelmes, nyomkövetés, őrző-védő), de azzal is, ha csak tanítod trükkökre, bármire.

De egy munkavonalas kutyánál ez is kevés. Ösztön szinten kell lefárasztani. Beszélj a tenyésztőjével, hogy ez mit jelent.

2022. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elozokkel egyetértek
2022. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

Setalan iranyvaltasok. Ha varosban laksz,ez alap.


Mozgas: lassu kocogas este(huvosben) ,vizzel itato tallal felszerelezve. A megallasainal hagy megallni,ne eroltess ra folyamatos kocogas tempot. A seta helyett lehet az esti/hajnali seta kocogas. Kozben is tud megallva pisilni kakilni.

2022. aug. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!