Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull jellegű keverék (kan)...

Pitbull jellegű keverék (kan) automatikusan szelídebb, nyugodtabb és könnyebben kezelhető lesz az ivartalanítástól?

Figyelt kérdés

Az utcán találtok régebben, még 1 év alatt van… Nagyon erősen pitbull jellegű.


Vinném kutyaiskolába, engedelmességire, stb. de vannak olyan egészségügyi tényezők amelyek miatt még nem lehet.


És a kezelése még 3 hónapig tart majd. Addig nem is találkozhatna más kutyákkal, nem tudom szocializálni…


Kietlen helyen szoktam sétáltatni és sajnos a kóbor állatokkal nagyon agresszív.

Emberekkel szelíd…


Viszont jövő hónapban ivartalanítva lesz… Tudom, hogy idő amíg csökkennek, “kiürülnek” a szervezetéből azok a bizonyos hormonok, akár több hónap is.

De lehet arra számítani, hogy pusztán ettől nyugodtabb és szelídebb lesz?


Előre is köszi a válaszokat!



2022. aug. 30. 22:27
 1/4 A kérdező kommentje:

UI:


Nyílván nem a nevelését akarom ezzel megúszni, csak kiváncsi vagyok hogy lehet e arra számítani hogy valamivel könnyebb lesz…

2022. aug. 30. 22:29
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Nem fog szukákra bejelezni (legalábbis elég nagy valószínűséggel), de ugyan úgy fog kutyázni, ugyan úgy fog pörögni, ugyan úgy agresszív marad majd. Kivéve, ha neveled.


Ha nm viheted kutyák közé, de nem tudod kezelni a viselkedését, hívj házhoz kiképzőt.

2022. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Reaktívnak megmarad, de nyilván a hormonális dolgok nem fognak rátenni egy lapáttal, de nem fogja megoldani a problémádat. Csak nem csinál helyette rosszabbat.
2022. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
A reaktivitása valószínűleg a szocializálatlanságából ered. Ivartalanítás ezen csak minimálisan változtat. Amint lehet, vidd más kutyák közé. Az is segíthet (ha ez lehetséges az egészségügyi állapota mellett), ha minél ingergazdagabb helyekre viszed sétálni, pl. forgalmasabb utak mellé és ne mindig ugyanoda. Ezt azért, hogy ne agresszíó legyen a válasza számára ismeretlen dolgokra, minél többet tapsztaljon.
2022. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!