Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem hozzam ragaszkodik...

Miert nem hozzam ragaszkodik a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy fel eves mudim. Mindig is voltak kutyaink, de o az elso sajat kutyam. Mint irtam, mudi, es elvileg nagyon ragaszkodo kutyak. O is mindig mellettunk ul, fekszik. Viszont mivel en vahyok a gazdaja, nekem kell nevelni is, amivel semmi problemam sincs, de mivel mindig en buntetem, ha rosszat csinal, ezert engem szeret szerintem kevesbe. En etetem, reggelente en csukom be a helyere, en probalom tanitgatni, es en buntetem. A testverem sokszor jatszik vele, es ha 2en vagyunk kint, inkabb jozza megy oda. A testveremet szerintem ilyen jatszotarsnak tekinti, mivel kiskoraban mindig elhordta a papucsokat, ha a labunkon volt odajott, es addig harapdalt, amig oda nem adtad neki.. En olyankor mindig raszoltam, a tesom meg mindig csak visitozott, es odaadta neki a papucsat. Vele meg mindig ezt csinalja, ot harapdalja is(igy probal jatszani) engem meg mar nem. Nem tudom, hogy amiatt, mert en szigorubb vagyok vele, vagy csak mert engem nem szeret. Mit tudnek csinalni, hogy hozzam kotodjon a legjobban/engem szeressen jobban?

2022. aug. 31. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Legyél kedves hozzá. Ne büntetgesd. A gyerekek sem szeretik a büntetésre összpontosító szülőt.
2022. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
#1 persze, a gyerekek is jobban szeretnek a nagyinál lenni, ahol nincs nevelés és annyi csokit ehetnek, amennyit akarnak, de akkor is szükség van a szüleikre, akiknek az a dolguk, hogy neveljék őket. A kutyát is nevelni kell. Ebbe nyilván a büntetés is beletartozik. Ami nem testi fenyítést kell jelentsen, mert ha folyton bántod, akkor nem csoda, hogy nem akar odamenni hozzád.
2022. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyan ebben a cipőben voltam. Van egy kutyánk a barátnőmmel, én voltam a "szigorúbb" mindig is. A szigorút azért teszem idézőjelbe, mert következetes voltam amikor kellett és megláttam az olyan dolgokat amik ugyan cukik és az átlagember nevetgél rajtuk, de a kutyáknál magatartásbeli problémák. Azt éreztem h jobban szereti páromat, vele volt mindig kiskorában. De most h nagyobb lett, 2 éves múlt, azt veszem észre h hozzám jobban ragaszkodik és engem tekint falkavezérnek, nagyon hallgat rám, míg az olyan emberrel meg totál szemtelen akik cukiskodásnak tartották a viselkedéseit (anyósék pl).

Szóval csak kiskorában ilyen valószínűleg és "ki fog fizetődni" a nevelésed hosszútávon! :)

És jól írtad, játszótársnak tekinti a tesódat. És te nem játszótárs akarsz lenni hanem felelős gazda, aki vigyáz a kutyájára és környezetére.

2022. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Hàt, mert becsulogatod ahelyett, hogy èrdemben foglalkoznàl vele, amikor pedig jàtszani akar, bünteted. A mudi nem gyereknek való, mindig mondom.
2022. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Ott rontod el ,h nem veled el egy helyen meg,h bezarod…
2022. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, legyen több aktív közös program. A mudi munka kutya, dolgozz vele. Tanítsd, sportolj vele, ez magasan a legjobb kapcsolatépítő módszer.
2022. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!