Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, hogy előkontroll...

Mit jelent, hogy előkontroll egy menhelynél? Bemennek a házba, lakásba ellenőrizni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 1. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Semmit a világon. Pár éve nekünk is ez volt a papíron. Nekik nincs sem idejük sem pénzük ellenőrizgetni minden állatot amit örökbe adnak.
2022. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ. Normális alapítványok le fogják ellenőrizni, de ilyen elfekvő menhelyek, akik bárkinek adnak kutyát, az biztos nem.
2022. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Idézet egy fővárosi menhely honlapjáról: "megbeszélünk egy időpontot amikor az örökbe fogadni kívánt állat leendő lakóhelyét megtekintjük, ezt hívjuk előkontrollnak. Nem a kanapé színére vagyunk kíváncsiak, hanem a körülményekre általában, illetve udvaron tartott vagy kijárós kutya esetén az időjárásnak megfelelő védőhelyre, a kerítés állapotára, a környékre, a szomszédokra. Pozitív előkontroll után, amennyiben azt látjuk, hogy az örökbefogadó jelöltnek és a kiválasztott állatnak már nincs szüksége több személyes találkozásra a költözés előtt, úgy az állatot személyesen visszük el az új otthonába."
2022. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Ugye tudod utolsó hogy ez nettó kamu? Ilyen nincs. Csak oda van írva mert baromi jól hangzik és bizalmat kelt. Örülnek ha valaki elvisz egy állatot.
2022. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
4: Na pontosan nekem is ez járt az eszembe... örüljenek, hogy valaki elviszi.
2022. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát az alapítvány, amit kinéztem azt írta csak előkontroll után költözhet kutya tőlük. Ahonnan az előző kutyámat hoztam semmi ilyen nem volt, szerződést írtunk, fizettem "adományként" 15 ezret és elhoztuk. Kicsit túlzásnak tartom az előkontrollt.
2022. szept. 1. 12:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A tartási körülményeket nézik meg, hogy, és hol tartod majd a kutyát, pl egy fajtatiszta kutyánál ez alapkövetelmény. Nem látok ebben semmi rendkívülit.
2022. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban azt jelenti, ami be lett idézve (nem értem, miért lett lepontozva, hiszen válasz a kérdésre), ugyanakkor nem biztos, hogy erre van kapacitás. Leginkább többedszer visszavitt, vagy problémásabb, esetleg beteg, végtaghiányos kutyánál tartom jogosnak, hogy jobban ellenőrizzenek. Egyébként ahonnan én fogadtam örökbe, ők sem jöttek csekkolni, hova kerül a kutya, és egyáltalán nem mondanám őket olyannak, akik bárkinek adnak kutyát, eléggé lelkiismeretesek, segítőkészek, persze a kapacitásukhoz mérten, de nem járnak a gazdik nyakára.
2022. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A Tordaszooról tudom, hogy valóban ellenőriz, de sokan tényleg csak beleírják. Amúgy az utókontroll az, ami még bent szokott lenni a szerződésben, de az is ritka, hogy mennének.
2022. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha túlzásnak tartod az adott menhely szabályait, keress másikat. A rengeteg menhelynek sokféle eljárási szabályai vannak.
2022. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!