Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el sokan azt,...

Miért ítélik el sokan azt, aki jobban szereti a kutyáját mint a családját?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasni különböző fórumokon, hogy egyes embertípusok nem egyeznek kb senkivel , még a vérszerinti családjukkal sem. Kérdem én, miért elítélendő a mai világban, (vagy legalább is Magyarország területén), ha az ilyesfajta emberek egy kutyával (vagy adott esetben macskával ) élik életüket?



Mivel tud kevesebbet egy kutya mint egy ember? ( költői kérdés)



2022. szept. 6. 14:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%
Mert ez abnormális, beteges.
2022. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Mert az egyik legjobb dolog az ítélkezés és másokon való csámcsogás, azért.


Mindenkinek más a szociális interakció szükséglete, tehát lehet teljesen normális egy ilyen élet ha engem kérdezel.


Viszont egy kutya nem tud mindent megadni amit egy ember.

2022. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Aki elítél bárkit ilyenért, az lelkileg nyomorék.


A nagyapám halála után a nagyanyámnak hihetetlen szoros élett a kapcsolata a kutyájával. Párszor viccesen meg is jegyeztük, hogy sosem szeretett még ennyire senkit. Csak mosolygott rajta. Az és a nagybátyám messze laknak tőle, viszonylag ritkán találkoztunk. És a normális gyász után ahelyett, hogy teljesen leépült és magába fordult volna, rájött, hogy mennyi szeretetet, kötődést, élményt kaphat a kutyájától. Mindig voltak állatai, de az a kutya volt az első, amelyik a lakásban élt, mindig vele volt, sőt, idősebb korára az ágy végében aludt.

2022. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem tudják beleképzelni magukat annak a helyzetébe, akit annyit bántottak az emberek (akár a saját családja is), hogy kiábrándult belőlük, és inkább az állatokhoz fordul.
2022. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Azt nem említettem, hogy Kanadában éltem 15 évig, de éltem már Brazíliában és Mexikóban is.


Főleg az első országban annyira pozitívan álltak ehhez a dologhaz, vagy legalábbis a legrosszabb esetben nem szóltak bele, ott nem érdekel senkit, hogy ki kivel él meg hogy.


Miután hazaköltöztem 5 éve mindig megkapom a hátom mögött vagy néha szemembe, hogy milyen önző vagyok, hogy nincs gyermekem, asszonom, hanem egy kutyával élek, közben utazok, jól élek, szép autót hajtok, stb.

2022. szept. 6. 14:56
 6/29 anonim ***** válasza:
59%

"Mert ez abnormális, beteges."


Attól még, hogy neked sose volt kutyád, vagy fogalmad sincs róla, milyen egy kutyát szeretni és milyen az amikor a társad egy kutya, attól még nem kell abnormális és beteges dolognak titulálnod ezt a jelenséget. Ennyi erővel rád is mondhatnánk, hogy abnormális vagy, mert nem szereted a kutyákat. De nem mondjuk, mi elfogadjuk, hogy lelkiszegény vagy.

2022. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

"Viszont egy kutya nem tud mindent megadni amit egy ember."


És egy ember sem tud annyi mindent megadni, amit egy kutya, vagy más háziállat. Az emberek nem ugyanazokra a dolgokra vágynak. Nem mindenki akar családot, házasságot, gyereket. A gondoskodási vágy kielégítésére pedig egy háziállat kiváló. Engem a kutyám megmozgat, aktívabbá tesz, és segít lazítani, sok emberrel ellentétben.

2022. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Én a családommal szerencsére jól kijövök (bár nem vagyunk sokan, csak édesanyám, féltestvérem és én), de rajtuk és legjobb barátomon kívül nincs senkim. Kutyáimmal több időt töltök, mint emberekkel, de nem is kérek belőlük többet, mert amit tapasztaltam lehangoló. Valakinél a család ugye alapból nagy létszámú, anya, apa, 3 gyerek, nagymama, nagypapa. Aztán meglepődnek, amikor közlöm, hogy több kutyám van, mint családtagom :D
2022. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
43%
Mindenkinek magánügye kit vagy mit szeret a legjobban, de én ezeket a nagy kutyaimádó embereket elszoktam kerülni, többségük nagyon lökött. A tipikus emberfajta aki úgy kezeli az állatait, mint egy csecsemőt, és ha egy tragikus halál hírben említenek egy állatot, első dolguk odaböfögni kommentekbe, hogy ,,DE A KUTYA UGYE JÓL VAN?"
2022. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Van, aki nem?
2022. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!