Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves 16 kilós kutya mellé...

15 éves 16 kilós kutya mellé kölyök vagy felnőtt/középkorú kutyatárs és mekkora/milyen jellegű? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, félek egyedül maradni, kutya nélkül.

Keverék, mentett, pont 10 éve van velem, 15 éves.

Mindenképpen az lenne a fontos, hogy nyugalma legyen tőle, szóval pl egy labradort nem hoznék mellé, ami nagytestű és aktív, ugrálós. De pl egy palotapincsi féle kölyök, ami kicsi és lustább fajta, könnyen kifárasztható és akkor csak együtt alszanak, az jó lenne. Vagy egy középkorú kutyus menhelyről, aki szelíd, kedves természet és már nem olyan aktív.

Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, melyikkel jönne ki jobban, felnőtt nyugis kutyussal vagy kistestű kölyökkel.


2022. szept. 7. 14:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy nincs lerobbanva, napi 2-3 óra séta megvan és sokszor játszik is másik kutyákkal, elég aktív, de azért már veszített a fürgeségéből.

Terrier-juhászkutya keverék féle.

2022. szept. 7. 14:14
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
15 éves kutya mellé én nem hoznék másikat.
2022. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen úgy döntesz , hogy lesz még egy kutyát , szerintem kölyök kutyát semmiképenn se. Teljesen eltérő az igénye egy felnőtt kutyához képest, inkább a középkorú kutyust aki már nyugisabb.


Akármilyen fajta kölyökkutya is még ha lustább is, egészen biztosan nem hagyná a nagyot, ugrálna rá, játszana vele.


Az rendben van, hogy a kutyád sokszok játszik más kutyákkal is, de ott meg van a lehetősége, hogy ha elég ott hagyja és a játszótársa nem követi hazaáig :)

2022. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*sokszor

**hazáig

2022. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha egy 10 év körüli gyeptelepes kistestűt hoznék?
2022. szept. 7. 16:02
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem volnának viták a két öreg lány között?

Mert ugye az öreg-fiatal párosnál egyértelmű a rangsor.

2022. szept. 7. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül egyértelmű a rangsor, ismerős szintén idősebb kutya mellé vitt kölyköt. Első napokban persze a kölyök még csak ismerkedett, bizonytalan volt. Aztán elkezdte piszkálni a nagyot, ami már túl ment a játék szinten kb. nem hagyta békén. A nagynak úgymond küzdeni kellett / kell a rangsor első helyéért illetve a gazda is közbe avatkozik, amikor a pici már nagyon szemtelen és már nem játék.


Persze ne úgy képzeld, hogy verekednek meg nem vette el a kicsi a helyét, de küzdés az van. Szóval nem kimondottan nyugalomban vannak attól , hogy a másik még csak pár hónapos. Sőt a kicsi még előnyben van a kora miatt. Amikor meg kamaszodni fog a kölyök hát nem tudom mi lesz.


Idősebb kutyánál annyival jobb, hogy neki már van egy személyisége, menhelyen pedig általában biztosítanak lehetőséget, hogy a kiválasztott kutyával a kutyád is ismerkedjen és tudnak is ajánlani ideális jelöltet. :)

2022. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor középkorú, idősebb kutyust választok. Elviszem a kutyusomat és leteszteljük, hogy jönnek ki. Esetleg elviszem egy próba sétára, hogy hogyan viselkednek együtt.

Mindenképpen 5+ évest hozok menhelyről.

Ő is 5 volt már, a lenyugodott korszaka kezdetén.

Ha mindketten ivartalanok, számít, hogy milyen nemű az új, ha az első szuka? Bár lányt szeretnék, de ha épp egy kedves, szelíd, megadó, békés természetű kant találok, az nem baj, ugye?

2022. szept. 7. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, mivel mindketten ivartalanok inkább a kutyák viselkedése számít. Amúgy ismerek olyat aki ivaros és azonos nemű kutyákat tart és nincs probléma. Persze menhelyen amúgy is ivartalanított vagy ivartalanítási kötelezettséggel adnak ki kutyát, szóval így mindegy csak könnyebb szerintem.
2022. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!