Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyám miért iszik sokat?

Idős kutyám miért iszik sokat?

Figyelt kérdés
Van egy idős labradorom, fülgyulladásra kapott gyógyszert (gyulladáscsökkentőt), fülcseppet, illetve a gyulladáscsökkentő mellé valamilyen savlekötőt is. Már egy hete kapja a gyógyszereket, és észrevettük, hogy 1-2 napja jóval többet iszik (és persze így pisil is) mint szokott. Szerintetek okozhat ilyen fokozott szomjúságérzetet valamelyik gyógyszer? Vagy aggódnom kellene? Talán egy ici-picit mintha püffedtebb is lenne tegnap óta a hasa tájékán, de lehet, hogy ezt már csak beképzelem vagy lehet csak a sok ivás miatt van. Viszont az étvágya és a kedve jó, mint ahogy eddig is. Széklete is rendben. Mit gondoltok? Dokihoz holnap viszem vissza amúgy.
2022. szept. 8. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd a dokit kérdezd meg erről holnap. Nekem az idős kutyám az utolsó 2-3 évében mindig rengeteget ivott. Valószínűleg a veséjük nem működik már rendesen.
2022. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Persze megkérdezem, csak kíváncsi voltam nektek milyen tapasztalataitok vannak az ilyen savlekötőkkel kapcsolatban, hogy esetleg okozhatja e az a sok vízivást nála. Félek nehogy a májával legyen valami gond. Tényleg egyedül az a tény nyugtat picit, hogy az étvágya jó és nem levert a kutya. De persze ki tudja...
2022. szept. 8. 12:21
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Mert szomjas
2022. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem a gyulladás csökkentőtől simán lehet szomjas.

Az én kutyám akkor ivott többet, amikor torokgyulladása volt és gyógyszert szedett.

Meg persze lehet valami összefüggés a vízivás és a kora közt is. Írd majd meg mit mondott a doki, kíváncsi vagyok rá.

Jobbulást!

2022. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon köszönöm a válaszod, megírom majd!

2022. szept. 8. 14:08
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 13 éves és Ő is az elmúlt időszakban rengeteget ivott, pedig az első 12 évében azt vártuk, hogy mikor fog kiszáradni, mert annyira kevés vizet ivott meg napi szinten. Elvittem orvoshoz és csináltattam neki egy májlabort, ahol kiderült, hogy az egyik értéke rossz, úgyhogy most át kellett állnunk a Trovet egyik konzerves kajájára, és mellette kapja a májvédő gyógyszert, illetve kutyáknak készített máriatövisolajat.

Megnézettem neki a Cushing szindrómát is a veséje miatt, de szerencsére az nem igazolódott be.

Kérdezd meg az orvost, hogy javasolja-e esetleg ezt a tesztet.

Amúgy a miénknek sincs szerencsére semmi baja, ugyanúgy csinál mindent, de azért jobb a békesség. Én nyugodtabb vagyok, hogy mindent megnézettem neki :)

2022. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbeteg is lehet...Idős kutyáknál jellemzően előjön.
2022. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is a válaszokat! Esetleg a puffadásra tudtok valamit mondani? Olvastam, hogy a májproblémák okozhatnak puffadást és sok folyadék ivást is, ezért félek, viszont étvágytalanság, hányás, hasmenés meg mindenféle más tünetet is írnak, ami neki viszont nincs hál istennek. Meg ugye számomra az is gyanús, hogy pont most jött neki ez a két dolog (sok ivás, puffadás) amikor szedi a gyógyszereket, bízom benne, hogy összefügg és nincs komoly probléma. Persze ennek ellenére mondom majd a dokinak, és ha kell akkor végzünk tesztet, labort stb.
2022. szept. 8. 14:43
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
A puffadás lehet esetleg ételallergia vagy csak a nem megfelelő táplálás is.
2022. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A cushing kórtól is lehet puffadás, ami veseproblémát jelentene. Kérdezd meg azt is. A kutyámnak úgy vették le erre a vért, hogy reggel 8-kor, délután 2-kor és este 6-kor az utolsót, mert ennek ez a menete, egész napos program. Az enyémnek is van gond a májával, mint már írtam, de az ég világon semmi olyan tünete nincs, ami erre utalna. 2 hónap múlva vissza laborra, hogy javult-e valamit az értéke.
2022. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!