Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászomnak csipásodik...

A németjuhászomnak csipásodik a szeme és eddig borvízzel törölgettem de elfogyott és nem lehet kapni. Valamit tudtok ajánlani helyette ?

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
kamillatea
2022. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Kamilla virág leforrázott, leszűrt, kihűtött főzetével, kívűlről a szemzúg felé naponta többször lemosni, törölgetni.
2022. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyának van némi csipa a szemében.

Ha viszont állandóan nagyobb mennyiség termelődik, ami sárgás is, akkor az valami irritációra utal.

Ha a szokásos csipa van, sima vizes vattával el lehet távolítani naponta.

Ha komolyabb a dolog, érdemes orvossal megnézetni.

2022. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Orvostól kérj rá valamit, kamillával pedig NEHOGY, szárítja a szemet, nem is értem, hogy volt annyi esze első 2nek, hogy ajánlották...
2022. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Borkosav por formaban van otthon. Azt keverem be vizzel. 2 dl vizbe keshegynyi borkosav. Sajat szememen probalom mindig elotte
2022. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos, mert a csipásodás ilyen mértékben nem normális, kamillával pedig TILOS szemet törölgetni.
2022. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:

Nekem az állatorvos adott egy csodaszert, Fluimucil a neve, lemosó folyadék. Csak tőlük lehet beszerezni, google-ban keresve embernek való szer jön elő erre a névre. Egyébként steril nátrium-kloridos oldat.


Vannak olyan kutyafajták, melyeknek életük végéig váladékozik a szeme, mosogatáson kívül nem lehet mást csinálni velük. A Yorkimnak semmivel se tudtam lemosni a csipáját, se borvíz, semmi nem hozta le, végül a szőr az egész pofiján összeragadt, semmi nem oldotta fel. Többször is könyörögtem az állatorvosnak, hogy adjon valamit erre és végül nagy nehezen elárulta, hogy van ez a Fluimucil. 2-3 ezer forint körül van az ára, kb. egy hónapra elég.

Ha esetleg nincs a dokidnál, szívesen szerzek neked, mert ez tényleg csodaszer.

A kamilla nem jó, valóban nagyon szárítja a szemet.

2022. okt. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!