Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti az első kis...

Kutyások! Ti az első kis ebetek után tudtatok magatoknak egy új "legjobb barátot" fogadni?

Figyelt kérdés

Az én legjobb barátom jelenleg 12 éves és hála égnek jó egészségnek örvend, de sajnos az élet rendje, hogy előbb utóbb mindenki eltávozik. Összenőttünk, végig ott volt mellettem amíg kissrácból egyetemistává váltam. Mondhatni együtt nőttünk fel, 3 hónapos korában került hozzánk.


Előre tudom, hogy az Ő elvesztése nagy lelki törést fog bennem okozni, és minden következő kutyámban őt látnám.

Inkább nem is akarnék kutyát, de valahogy mégis.

Hogy kezelték ezt a dolgot?



#kutya #legjobb #barát #A tacskó a legjobb
2022. szept. 16. 21:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*hogy kezeltétek
2022. szept. 16. 21:36
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyánk után mi sem akartunk másikat. De valamilyen állatot akartunk. Macskások lettünk. 10 év telt el, mire készen álltunk egy másik kutyára.

Ha majd odakerülsz, neked kell érezni, mit kell tenned.

Van ismerősöm, aki 1 héttel a kutyája altatása után már vitt haza másikat. Én nem érzem, hogy volt képes rá, de az is egy ut.

2022. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én is ezt érzem. Bírom a macskákat meg minden, de úgy gondolom, hogy egy úgymond fájdamolcsillapító macsekkal meggyaláznám a tacskóm emlékét. Szóval inkább egy ideig semmi. Hadd nyugodjon meg a lelkem.


Pár év után majd talán, de ez szerencsére még csak elgondolás, világsok egészséget kívánok a tacskómnak, és persze már korlátoltab3, de annyi időt töltök celey amennyit csak lehet.

2022. szept. 16. 22:01
 4/18 A kérdező kommentje:

*korlátoltabban

**vele


Bocs, a hosszú hozzászólásokat a gyk valamiért mostanság átfogalmazza.

2022. szept. 16. 22:03
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
5 ev utan lett uj kutyam, de oszinten szolva a fajdalom nem igazan enyhult, az uj kutyus hatasara se, a mai napig elsirom magam neha, ha az elso kutyusra gondolok. En is vele nottem fel, biztosan ezert is visel meg kicsit jobban, mert minden fontos merfoldkonel ott volt az eletemben.
2022. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapból két kutyám volt, amikor az egyikőjüket el kellett altatni. Pár év különbség van az elhunyt és a másik kutyám között. Amelyik meghalt, ő volt életem első kutyája, 8 éves korom óta velem volt. Azt hittem az a "vég", hogy többet én nem fogok tudni venni/örökbefogadni kutyát, hanem csak ott lesz nyilván a hátramaradt kutyám, és nyilván róla gondoskodom és továbbra is imádom, viszont azt hittem, hogy ő velük kettőjükkel bezárul a kör, több új kutya nem lesz. Aztán 8 hónappal a kutyám halála után megláttam egy kutyát az interneten, gazdát keresett. Örökbefogadtuk. Úgy érzem, hogy azt a kutyát nekünk szánta a sors. Már egy éve gazdát keresett, de senkinek sem kellett. És amúgy az az érdekes, hogy személyiségre kb. az elhunyt kutyám és a másik kutyám keveréke. Úgy érzem így kellett lennie. Tényleg nem hittem volna, hogy valaha lesz új kutyám, nem tudtam elképzelni, hogy legyen, de aztán 8 hónappal később megláttam őt, és úgy éreztem, hogy Ő kell.
2022. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6# ez gyönyörű történet. Sok egészséget neki! Éljen sokáig!


Talán ha rászánom magam majd egyszer, én is ilyet szeretnék mint Te.

2022. szept. 16. 22:44
 8/18 anonim válasza:
84%

én nekem is van egy 13 éves kutyám, aki sajnos az elmúlt 3 évben nem nálunk hanem egy rokonnál egy másik kutyával él együtt, nagyon nem szeretek erre gondolni és igyekszem mindent megtenni hogy még idén visszakerülhessen hozzánk

16/f

2022. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kutyaházaspárom volt. Elég idős kort megéltek és pár hónap különbséggel mentek el. Mi 1,5 évig bírtuk kutya nélkül. De direkt teljesen más fajtájút választottunk. A régieket soha nem lehet elfelejteni.
2022. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Hat akkor o mar inkabb a rokonode, nem a tied 8-as. Biztosan oka volt, hogy elkerult toletek, en nem szakitanam mar ki a megszokott kis kornyezetebol ilyen idosen.
2022. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!