Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutya futtatók...

Mit gondoltok a kutya futtatókról? Rossz ötlet, jó ötlet?

Figyelt kérdés

Több angol nyelvű videót is találtam, ami szerint a futtatók rosszak és csak idő kérdése, hogy gond legyen a kutyák között.


Én ezzel egyetértek, nem is járunk futtatóba. Saját tapasztalataim alapján előbb-utóbb nézeteltérés alakul ki a kutyák között egy bizonyos létszám felett. Arról nem beszélve, hogy full idegen kutyák jönnek be, nem tudhatod hogyan fognak egymásra reagálni. Pl lehet a már bent lévő kan tök jól kijön a kialakult ottani csapattal, mert mondjuk nincs köztük domináns kan, de egy új tag megjelenik egy domináns kannal és máris kész a balhé. Póráz nélküli terület, így még nehezebb leállítani ilyenkor őket. Láttam már eldurvult játékot is.


Úgy gondolom, hogy csak összeszokott csapat esetén működne a dolog, nálunk is van, akivel jól kijönnek és együtt sétálunk, ez 6 kutyát jelent + enyémek, de mivel bárki használhatja a futtatót, nem zárható ki, hogy "te most nem jössz be, mert mi bent vagyunk".



2022. szept. 18. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A futtatóba kizárólag olyan kutya engedhető szabadon, aki a gazda utasításait maradéktalanul követi és a vezényszavakat ismeri. Ez lenne ugye az ideális... A valóságban meg bárki bemenet a neveletlen, akár agresszív vagy épp oltatlan és fertőző kutyájával. Nem egyszer láttam olyat is, hogy valaki direkt oda viszi sz#ratni a kutyáját, nehogy már össze kelljen szednie és inkább elsumákolja.


Igazából nem a kutyákkal vagy a futtatóval van a baj, hanem a gazdákkal.


Szerencsére nekünk kertes házban nincs ilyen gond. Egyébként nálunk van kutyaiskola, ahol hétköznap délután bérelhető lezárt pályák vannak (játékokkal meg nagy belátható térrel), oda lehet vinni kutyákat, ha esetleg valaki inkább elkerülné a futtatót. Gondolom máshol is van ilyen lehetőség.

2022. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az alap elgondolás nem olyan rossz, a probléma ott kezdődik, hogy egyes gazdikban nincs meg a szükséges kultúrális szint a használatához és nem képesek felmérni a kutyájuk habitusát, meg nem hajlandóak dolgozni rajta. Másodsorban a hazai futtatók általában nagyon kicsik, nem csoda, ha kitör valamilyen balhé. A legideálisabb az lenne, ha Amszterdam példájára a zöldövezetek zöme pórázmentes zóna lenne és valami csoda folytán beleszálna az önismeret a kedves gazdikba vagy legalább hektáros területeket kerítenének le a kutyák számára, mert jelenleg rengeteg futtató kisebb, mint a szüleim udvara...


Egy kisvárosról tudom, hogy bár csak egy futtatója van, az kb egy 150X250 m-es mező, ami sajna nincs bekerítve, de legalább bőven el tudnak rajta oszlani a kutyások.

2022. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj a futtatoval, csak esszel kene hasznalni.

Na es itt kezdodnek a bajok, mert sok az idiota ember.

2022. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha minden gazdi ismerné a saját kutyáját, és odafigyelne másokra. Én nem járok a kutyámmal futtatóba, nyitottak már ránk kérdés nélkül olyan kutyával, aki beleharapott az enyémbe, nem kockáztatok, inkább fárasztom másképp.
2022. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A futtatónak van előnye is és sok hátránya is. Bár a legnagyobb hátrányt én abban látom, hogy a gazdák bebaccák a kutyáikat, majd elvonulnak beszélgetni és nulla kapcsolat van a kutyák és gazdáik között. Utána csodálkoznak, hogy a kutya egyébként behívhatatlan, kezelhetetlen egy másik kutya mellett.
2022. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó az elgondolás, viszont tényleg nem ész nélkül kellene használni. Hozzánk is bejöttek már sokszor full kérdezés nélkül, ezt nagyon nem szeretem, én direkt nem mentem be csak üresbe akkoriban.


Egyébként nem szégyen behívni a kutyádat ha olyan van, egyáltalán nem hiszek abban hogy minden kutyának mindenkivel játszania kell. Pl én másik bull típusúval nem engedem el az enyémet, mert ha összekapnak épségben nem szedjük szét őket. Labdát, játékot, eleve ki kellene tiltani a futtatókból, mert még a jámborabb kutyáknak is okot adhat a balhéra.


Szerintem a legjobb ha baráti körben, családban vannak kutyák, és van egy összeszokott csapat, persze sajnos nem mindenkinek vannak kutyás ismerősei.

2022. szept. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondoltam anno tök jó szocializálódnak,játszanak...hát nem jött be. Az 5 hónapos husky kölykömet kb ki akarta nyírni egy kutya, egyáltalán nem tudták behívni az enyém halálfélelemtől visitva menekült ő meg csak ment utána 😔már másfél éves azóta se vittem. Nekem ez elég csalódás volt,hogy agresszív és behívhatatlan gazdájára nem figyelő kutyát is bevisznek...
2022. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Mivel közterület, ezért minden kutyát bevihetnek. Még megkérdezni sem kell. Illendő lenne, de nem kötelező.
2022. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező megkérdezni, de azt kellene a gazdiknak megérteni, hogy nem feltétlenül kompatibilisek a kutyák bármilyen más kutyával, náluk is előfordul, hogy nem kedvelik egymást, más habitusúak, és ezekből vannak konfliktusok. Miért ne járhatna futiba tréningezni valaki traumatizált kutyával egyedül egy lakótelepen napi mondjuk 15-30 percre csak azért, mert vannak olyan gazdik, akik bárkire rányitnak kérdés nélkül, mert csesznek kérdezni... Arra sem gondolnak a nem kérdezők, hogy esetleg a bent lévő kutya ki is szaladhat. Ránk nyitottak már így kérdés nélkül olyan kutyával, aki provokál más kutyákat, én szedtem szét a két kutyát, mikor összekapott az én kutyámmal.
2022. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

En rendszeresen jarok a futiba 70%at ismerem akik oda jarnak kb abba az idoben amikor mi is.


Vannak balhek. De hala istennek az en kutyam kihivhato minden szitubol, ha ugy itelem meg. Ha pedig kocsog egy kutya szolok a gazdajanak.


Viszonylag kulturalt a nalunk levo futi.


Idonkent akadnak problemas kutyak, de hamar tavoznak is mivel akkor tobben szolunk. Múltkor egy nő kutyaja kotekedett minden kutyaval. Szoltunk, hogy baj lesz. A komondornak is neki ment, az meg levagta a foldre es horgott ra. A no sipakolt majd elment a kutyajaval a futi ujra kiegyensúlyozott lett.


Mondjuk pl a varosligetirol nem hallottan jokat, mert elvileg ott tul sok a kutya.


Atlagban 4-10 kutyanal nalunk nem szokott tobb lenni. De sokaig nincs nagy letszam. Cserelodnek stb :D


Gazdakon múlik sajnos.


Nem a kedvencrm a futtatoba jaras. 22kg a kutyam, kornyeken bele értve a masik sajat kutyamat is mindegyik kistestu. Nrm igazan tud onfeledten jatszani senkivrl. Futiba legalabb az o meretu meg nagyobb kutyakkal nyugodtan tud jatszani :)

2022. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!