Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szemével gond van,...

A kutyám szemével gond van, csipás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csipás a kutya és zöld 'takony' szerű folyadék jön ki a szeméből és állandóan rázza a fejét. Eddig törölgettem kamillás teával, de most olvastam, hogy az állítólag ront a helyzeten. Mit csináljak?


Állatorvos nem jön mert nem ér rá, vinni meg nem tudom :/


2022. okt. 2. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem igazan ronthat, ha ovatosan tisztitod neki es nem fajlalja nagyon. De nyilvan ez csak ideiglenes,tobbet az orvos tud mondani,esetleg masik?
2022. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mi az, hogy nem tudod elvinni? Ezzel talan holnapig azert kibirja, de holnap azonnal vidd el orvoshoz! Remelem nem azt akarod mondani, hogy ugy tartasz kutyat, hogy nem tudod orvoshoz vinni soha, csak a kijaros doki van, mert ez rohadt felelotlen dolog!!
2022. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Uristen 2-es, ne legyel mar ilyen! Van eleg baja a kerdezonek,biztosan ketsegbe is van esve,es kepzeld el,lehet nincs autoja,idos,nagy a kutya stb stb,miert lenne felelotlen,ha az orvost kihivja? Amnyi jo,hogy itt sokan csak meg egyet rugnak a kerdezobe,mikozben legyunk oszintek, sajnos nem ugy mukodik az elet,hogy ha a kutyanknak baja esik,fel ora mulva mar orvosnal is van,foleg vasarnap delutan. Hidd el,voltam mar ilyen cipoben. Ha hasznosat nem tudsz hozzatenni,nem muszaj hozzaszolni!
2022. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Borvizet tesznek gyulladt szemre a kozmetikusok is!! Tenyleg mukodik szemgyulladasnal!! Mindig ezt hasznaljuk magunkra es a kutyakra is
2022. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha már ennyire váladékos, hogy szinte folyamatosan jön, ráadásul zöld színű, a kutyát is folyamatosan zavarja muszáj lesz valami erősebb gyógyszer a kamilla teánál, szinte biztosan antibiotikum, amit ugye csak orvos írhat fel, ezért elkerülhetetlen az orvos.


Házilag otthon semmiképp se kenj, csepegtess gyógyszert/cseppet a szemébe!


Ami még nagyon extrém megoldás SOS helyzetben, mert vasárnap este tényleg nehéz lenne dokit találni, az az ha esetleg nagyon jóban vagy a háziorvosoddal és még el tudod érni (háziorvos, gyógyszerész általában tudja, hogy melyik készítményt lehet állatokon is alkalmazni vagy ha mégsem, akkor legalább elismeri) és van ügyeletes gyógyszertár, akkor ideiglenesen fel tud írni valamit (tobrex, corneregel adható kutyának, ezt biztosan tudom, mert mi is kaptunk már állatorvostól és ezek humán gyógyszerek) és azt még ügyeletes gyógyszertárban ki tudod váltani... de ez egyrészt egy nagyon nagy HA, másrészt mindenképp látnia kéne hozzáértő állatorvosnak, mert egy ilyen fertőzéstől akár meg is vakulhat a kutya, szóval holnap egyszerűen muszáj, hogy lássa a doki.


Addig, amíg nem jutsz hozzá megfelelő gyógyszerhez törölgetheted, sőt mindenképp töröld is ki a váladékot a szeméből, ne hagyd, hogy felgyűljön vagy összeszáradjon a genny. Viszont ebben az állapotban már teljesen mindegy, hogy ezt kamilla teával, borvizzel, szemvidító fűvel vagy más házi praktikával kezeled, mert meggyógyítani nem fogja.

2022. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na mi volt az orvosnal kerdezo? Mi a diagnozis?
2022. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Borviz minden szemgyulladasnal bevalik
2022. okt. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!