Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám megharap egy...

Ha a kutyám megharap egy idegent úgy, hogy az a kerítésen nyúlt be a kutyához akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Egyre jobban aggódom már, annyi fura felfogás van mrá ebben a világban. Nem velem történt meg, hanem egy ismerősömmel:

Kertes ház, a kerítés lécekből. A kutya a kertben jött ment, tette a dolgát, kitn a járdán az anyuka a kisgyerekével sétált. A gyerek benyúlt a kerítésen a kutyához, aki eleinte tűrte, hogy nyúlkál, de aztán hirtelen megkapta. Nem súlyos, de elég erősen ráharapott.


Ez után az anyuka ordítozni ekzdett és feljelentéssel fenyegetőzött, emrt a kutya megharapta a gyerekét. A további történések lényegtelenek, annyi volt, hogy mentő lett hívva, azzal elment az anyuka. Semmi nem eltt az ügyből, se feljelentés, se semmi.



De most ezt nem értem. Én úgy nőttem föl, hogy ha olyat csinálsz amit nem szabad és bajod esik, akkor magadnak kerested a bajt, tehát egy magánterületre benyúltál ahol van egy kutya és az megharap akkor te voltál a hülye.

Mert szerintem egyértelmű, hogy nem a kutya gazdája volt a hibás. Jól elekrített magánterület, a kutya nem tud kiszökni.


2022. okt. 8. 21:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Annyian mondják, hogy ilyenkro a kerítést kell megcsinálni olyanra, hogy ne lehessen benyúlni. Miért tart itt a világ? Nem egyértelmű, hogy a gyereknek nem kéne nyúlkálnia? Ennyi erővel ne legyenek éles sarkok, ne legyen éle a késnek, mert oda lehet nyúlni, be lehet verni a fejedet, stb.

Meg miért érzi úgy sok ember (például az anyuka), hogy a gyereke benyúlhat más magánterületére?

2022. okt. 8. 21:07
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért feszeget ennyire ez a téma, mert nekem is van egy kutyám a kertben, a kerítés meg olyan, hogy egy felnőtt kar is átnyúl rajta, viszont semmi pénzem hálót tetetni rá, vagy hasonló
2022. okt. 8. 21:08
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
A kretén gyerek még kreténebb anyja a hibás!
2022. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Ki kell tenni egy "harapós kutya" táblát, és problem solved.
2022. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
A kutya a hibas, hiszen az harapta meg a gyereket. A masodlagos hibas te vagy es a gyerek anyja. Te, mert a kerites ugy van megcsinalva, hogy be lehessen nyulni, az anyja meg azert, mert hagyta a gyereknek.
2022. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
5. Hogy lenne már azért hibás egy kutya, mert nem hagyja hogy macerálják?
2022. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem tanácsos benyúlkálni egy idegen kerítésén ennyi.Nem tudom mire figyelt a gyerek anyja mikor ez történt.Nem ítélkezem lehet valami fontos hívása volt vagy frász tudja közben a gyerek meg elment mellőle kalandozni,ez előfordul.Gondolom megtanulta hogy ne nyúljon át semmiféle idegen kerítésen és ne fogdossa más kutyáját anélkül hogy felügyelné a gazdája.

Én sosem nyúltam át semmiféle kerítésen emlékeim szerint mikor gyerek voltam.

2022. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
5: épp ezt mondom, hogy ez beteg felfogás. Ennyi erővel én bemászok majd a szobádba aztán ha kiabálni mersz velem elsírom magam és feljelentelek, hogy betörtem hozzád, de te kiabáltál velem :/
2022. okt. 8. 21:29
 9/20 A kérdező kommentje:
7: és nem is történt veled semmi baj. Ilyen egyszerű. Sokan úgy érzik, hogy fel vannak jogosítva mindenre, de ha velük történik valami akkor hirtelen tiltsákbe, nincsjogahozzá, csakbántaniakar, stb.
2022. okt. 8. 21:30
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Van egy territóriumod amit közre fog a kerítésed(olyan amilyen), ha azon belül valakit megharap a kutya akkor ő a hibás mert behatolt a territóriumodra.

A kutyát azért tartják, hogy őrizze a gazdája territóriumát.


Akkor hibás a te kutyád ha kiugrik a territóriumodról és közterületen harap meg valakit.

Pld. ha a házad elé ültetsz egy gyümölcsfát és oda megy egy ember hogy levegyen(lopjon) róla és a kutya kiugrik és megharapja akkor TE vagy a hibás mert közterületen nincs olyan, hogy enyém vagy tiéd és a kerítésednek jóformán semmi értelme, de ha valaki benyúld a kerítésen az egyértelmű kihívja a sorsot önmaga ellen, hisz a kutyát nem ismeri és így felelőtlenség, butaság hisz megharaphatja.


Röviden:

Akkor vagy te a hibás ha kiszökik az ingatlanról a kutya és megharap valakit,

de a TE saját ingatlanodon belül bárkit megharaphat a kutya, akár meg is eheti.

ha rendőrt hívnak és a te ingatlanodon belül harap meg akárkit akkor őt még a rendőrség is megfogja büntetni ha nem akkor fel kell jelenteni a rendőrt!

Mert senkinek semmi jogosultsága nincs házkutatási engedély nélkül nálad kavarni akár csak a kisújával sem.

2022. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!