Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a klikke?

Mi az a klikke?

Figyelt kérdés
és hogy működik meg menyibe kerűL?
2010. szept. 27. 14:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Basszus hogy lehetsz ennyire rohadtul lusta???? Csak el kéne olvasni azokat a dolgokat amiket belinkeltek neked....


Röviden - amitől még nem leszel klikker guru és attól h ezt a szösszenetet elolvasod még nem fogod tudni használni, pláne nem jól.


Először be kell kondicionálni a kutyát a klikker hangjára. Csak klikk-kaja, klikk-kaja, klikk-kaja - tök mindegy mit csinál, a lényeg h megtanulja, h a klikk után MINDIG jutalom jön. Amikor már látod rajta h azt várja "nah, mikor klikkelsz már" -> vagyis klikkelj már, mert akkor kaját kapok, akkor lehet elkezdeni tanítani vele.

A klikker egy olyan eszköz ill. tanítási módszer amikor pontosan megjelöljük a kutyának a helyes viselkedést vagy a helyes viselkedésre utaló magatartást.

Egy példán keresztül: target érintése orral

Ledobtam a földre egy egérpadot (ez volt a target) amint a kutya ránézett már klikkeltem is. A kutya egy idő után rájön, h csak akkor kap klikket ha valamit csinál azzal a cuccal, így ezeket a viselkedéseket egyre többször fogja produkálni. Aztán már csak akkor klikkeltem amikor közelebb ment hozzá, majd amikor lehajtotta a fejét h megszimatolja. Végül a kutya folyamatosan böködte a targetet h kapja a klikket és a kaját (mert ugye kaja mindig vana klikk után) - és kapta. Amikor ez már automatikusan ment, hozzá lehetett kötni a vezényszót. Kiadtam az "érint" parancsot a kutya már automatikusan bökte a targetet, és ekkor már csak akkor adtam klikket amikor parancsra bökte meg. Végül a klikkert hagyjuk el - minden második, minden harmadik minden negyedik, majd újra minden második, harmadik, ötödik stb érintésnél kap kilkket és jutalmat.

Ez így elsőre bonyolultnak tűnhet, de nézzél youtube-on videókat clicker trainingekről.


Ami nagyon fontos: a klikkert SOHA NEM használjuk behívásra. Nem arra való, és amint elkezded arra használni, elveszti a feladatmegjelelölő funkcióját. Behívásra ott a "gyere" vezényszó vagy a kutyasíp (amire ugyanúgy kondicionálni kell a kutyát! - nem tudja magától)

2010. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
fasza...
2010. szept. 27. 18:48
 13/17 anonim ***** válasza:

A kösz nehezen csúszott volna ki a szádon ugye?

Most komolyan.... :o/

2010. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
nekötözköggyé
2010. szept. 27. 18:56
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdeztél, valaki válaszolt, az a minimum, h megköszönjük a segítségét..... a szüleid nem neveltek meg?? vagy őket is semmibe veszed?! Kis taknyos.
2010. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, ha ez olyan pofon egyszerű, hogy egy kommentben jobban le tudjuk írni, mint a klikker.hu, vagy a klikkeres könyvek, akkor miért nem klikkerezik az összes gazdi?
2010. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
kössz...-.-
2010. szept. 27. 20:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!