Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nőstény kutyák és egyéb...

A nőstény kutyák és egyéb emlősök is menstruálnak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 10:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%
9. Viszont ha boomer, akkor egyszerűen csak lógott biológia óráról. 😂
2022. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

5-6 választ kiemelném, tökéletesen leírták.


A tüzelés NEM menstruáció. Sehogy sem. Felejtsük már el!

2022. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Miután a kérdés már nagyjából megválaszolásra került, a fiatalság védelmében szólalnék csak meg.

Én személy szerint ismerem az állatok szaporodását, kicsi gyerekkorom óta rengeteg természetfilmet nézek, rengeteg tudományos cikket is olvasok, ez amolyan hobbi nálam, nyilván mélyebb, genetikai szinten már nem tudnék értekezni a biológia témaköreiről, de azért ötös voltam mindig. 2016-ban érettségiztem, de egyik iskolámban sem tanultam soha az állatok szaporodásáról. A tankönyvben sem volt erről szó. Sőt, hogy őszinte legyek, az ember szaporodását két alkalmas felvilágosító óra keretében letudtuk 12. osztályban, de közelebbi ismerőseim mind azt mondták, hogy náluk nem volt felvilágosító óra sem, sőt, továbbmegyek, csak arra emlékeznek a szaporodás témaköréből, hogy a papucsállatka osztódik. Említett imerőseim ugyan nem érdeklődtek soha a biológia iránt, de amúgy jól tanultak végig az iskolában, némelyikük kitűnő is volt. És a mi időnkben még nem volt mindenkinek okostelefonja, hogy azzal szórakozzon az óra alatt. Nem tudom, hogy a tantervekben mi állt akkor, és mi áll most, de az elvárás és valóság nem feltétlenül egyezik. Mindezzel azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül a fiatalság tudatlanságát kellene örökösen szapulni, hanem a fennálló oktatási rendszert is lehetne emlegetni, illetve inkább örülni kellene annak, hogy valaki legalább érdeklődik és szeretne többet megtudni, ez az oldal elvileg erről szólna, nem pedig örökösen mások sértegetéséről.

2022. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13. "Mindezzel azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül a fiatalság tudatlanságát kellene örökösen szapulni, hanem a fennálló oktatási rendszert is lehetne emlegetni, illetve inkább örülni kellene annak, hogy valaki legalább érdeklődik és szeretne többet megtudni, ez az oldal elvileg erről szólna, nem pedig örökösen mások sértegetéséről."


Én is pont a jelenleg fennálló oktatási rendszert kritizáltam, ahol ezek már a érdeklődés szikráját sem ültetik el, hogy a diák felkeressen egy témával foglalkozó weboldalt. Hanem egyből a gyakorin kötnek ki, mintha csak ez az egy létezne

2022. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
*szerint
2022. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A kutyáknál van tüzelés, de ez hormonálisan és élettanilag egész más, mint az embereknél a menstruáció. Más emlős fajoknál szintén vannak komoly különbségek.

2022. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak random felmerült bennem a kérdés, azért írtam ki. Nekem sosem volt háziállatom, igy nem tudtam megfigyelni, náluk hogy működik ez.

Btw az oktatáshoz hozzáfűzném, én biológiából érettségiztem 90% volt(de nem ilyen teruleten tanultam tovább, csak azt is elfogadták a felvételihez) és tényleg nem volt szó a szaporodó szervrendszerek működéséről ilyen szinten.

2022. okt. 14. 01:07
 18/20 anonim ***** válasza:
53%
Biológus vagyok. Már hogyne lett volna szó gimnáziumban a szaporodásról, alap élettanról? De gondolom az pont abban a kimaradt a 10%-ban volt...
2022. okt. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17 általánosban, középiskolában közép emelt szinten is az alap követelmény rendszer része.


Gondolom közepeztél, de aki még csak nem foglalkozott a biosszal, annak is tisztában kéne lennie ezzel.

2022. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A menstruáció és a tüzelés nem ugyanaz. Tehát a kutya nem menstruál, hanem tüzel. Olyankor képes szaporodni.
2022. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!