Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 10 éves uszkár és...

Kutyám 10 éves uszkár és elkezdett kieseni a fogai és nem tudd rágni mert fáj neki, ilyenkor mit kell vele csinálni? ,

Figyelt kérdés
mert hallotam hogy emésztésével is bajok lehetnek, ha nem tudja megrágni redesen az ételt. Mikor túl nagy a kaja lenyeli egybe rá 1 órára meg kijön belőle az egész kaja.
2010. szept. 27. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
állat orvos
2010. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adj neki nagyon apró (előre feldarabolt cuccot) vagy több pépeset, amit el tud nyammogni fog nélkül is.


És nézesd meg állatorvossal is

2010. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ez érdekes mert nekem is egy uszkárom van! 8éves.És neki is elkezdtek hullani a fogai.Elöl már 2 hiányzik....
2010. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nektek milyen vérvonalú (nézdd meg törzskönyben és ha igen akkor),úgymond "ismert tény", hogy a curlfinch-eknek "gyengék" a fogaik. Mi kutyánknak is 6-7 foga hiányzott megboldogult öregkorára.
2010. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Voltam vele állatorvosnál, de azt mondta, hogy ezzel már nem tudd mit kezdeni mert sok foga hiányzik már és ezeknél a kutyáknál , mindig hullani szokott a foguk,vakság és rosszúl fognak hallani, betöltötte a 10 évét és már minden jel meg van, szürke hájogos a szeme, már nem hall nagyon és ez a fog:S Nagyon rossz így látni, hogy nem tud csórikám rágni, most turmikszolom a kajáját hát ha így jobb lesz neki.De még kenőcsöt vagy gyógyszertse adott:S reméltem itt kapok vmi újat, de azért köszönöm.
2010. szept. 27. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez náluk a korral járhat, ettől kezdve pépesre kell csinálni a kajáját. Tápot is lehet vízbe áztatva adni, konzerv kaját villával szétnyomogatva vagy turmixolt kaja.

Rossz lehet látnod hogy fogatlan és süket,vak, de ezek egy kutyát nem igazán zavarnak, alkalmazkodnak ahhoz ami van. A szánalommal, folytonos sajnálkozással viszont nem tudnak mit kezdeni, így az a helyes ha elfogadod és nem kezeled fogyatékosként.

2010. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Dehogy kezelem, fogyinak, úgyan úgy játszok vele mintha lenne foga vagy hallana vagy látna, nekem akkor is tök normális kutya marad, mert vele nőttem fel és örökre azén kicsi kutyám lesz!:)
2010. szept. 27. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos :) Remélem lesz valami :D
2010. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!