Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kiskutyát felugrà...

Hogy lehet a kiskutyát felugràsra tanítani?

Figyelt kérdés
Mindenkinek csinálja, csak nekem nem:(
2022. okt. 22. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Miert akarsz karos szokast tanitani neki? Arra nem gondolsz, hogy legkozelebb osszeugral valakit, aki alkalomra oltozott fel, vagy ellok egy kisgyereket?
2022. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Marmint milyen felugrasra? Hogy erted? Hova?

Mondjuk jobb helyeken pont, hogy leszoktatjuk a kutyat az emberre ugralasrol, mert mondjuk engem alapbol idegesit es egy 20 kilos kutyanal kellemetlen is, de eleg kinos is tud lenni, ha jon venedeg, aztan a kutyatol nem tud lepni egyet se.


Ha kulon ugralos trukkre gondolsz, akkor az mas, bar minden trukknek megvan a maga technikaja es ugy kell gyakorolni.

2022. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha rád nem ugrál, akkor annak örülj, mert azt jelenti hogy téged tisztel, míg mindenki másra játékszerként tekint.


Azt kell neki megtanítani hogy másra se ugráljon, nem azt, hogy rád is.

2022. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Valamivel a feje fölé tartod a jutalomfalatot, mondod neki hogy "hopp" (vagy azt a vezényszót amit akarsz) és ha felugrik, odaadod neki a jutalom falatot. #1 A trükkök nem károsak, és csak vezényszóra csinálja őket a kutya. Ez például egy nagyon hasznos trükk, lehet használni lefárasztásra is (le a székről, fel a székre), vagy ha azt akarod hogy a kocsiba beszálljon, vagy túra közben ugorjon fel a kövekre.
2022. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

A trukkok nem karosak, de a kerdezo tanuljon meg vilagosan fogalmazni, mert rohadt felreertheto, nem tudjuk, mire gondol.

Eszetlen ugralasra nem kene batoritani a kutyat, arrol tiltani szoktuk szerintem ugy mindenhol, ahol kicsit is foglakoznak a kutyaval :D

De ha parancsra megy a trukk, az mas. De itt ki tudja mirol van szo ugye.

Bar ezzel is ovatosnak kell lenni, nem tesz igazan jot az ugralas a gerincuknek, foleg, ha kistestu a kutya. Ha megtanitja neki a szekre ugralast, onnantol kezdve a kutya magatol is fogja csinalni es ez nem biztos, hogy jo otlet.

At kell gondolni.

2022. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha úgy érted, hogy rád felugrani, nekem annak idején ez úgy ment, hogy a mellkasomra csaptam, meg mondtam neki, hogy gyere, és már pakolta is fel a mancsait a mellkasomra. Ehhez viszont fontos, hogy először megtanítsd neki, hogy nem random ugrálunk emberekre amikor ő gondolja, hanem csakis akkor amikor ezt kérik.

Ha tárgyakra, például padra akarod, hogy felugorjon, akkor első sorban vedd figyelembe mekkora a kutya. Egy tacsi nem biztos, hogy fel mer ugrani például egy magasabb farakásra, de egy padra még simán. A tenyereddel ütögesd meg a tárgyat amire szeretnéd, hogy felugorjon. Kezdetnek elég, ha felteszi a mellső lábait, dícsérd meg. Hamar össze fogja rakni, hogy mit is szeretnél tőle.

2022. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szomszéd bosszantàsàra.
2022. okt. 22. 12:06
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Aztán majd ha a szomszéd felrúgja, akkor meg jön a hiszti.


Ne a kutyát használd ki eszközként ha neked nincs gerinced, verd a saját pöcsöddel a csalánt.

2022. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.
2022. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A te válaszodat is, mert aki másnak vermet ass...
2022. okt. 22. 13:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!