Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi sétára van szüksége...

Mennyi sétára van szüksége egy szobakutyusnak ( Havanese )?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagyon rossz lenne neki, ha reggelente csak egy gyors sétára mennénk( 20 perc kb), aztán napközben még 1 egészségügyi séta, délután nagy séta, utána kutyafuttató, este megint egy rövidebb. Ez jó így? Mert lassan elkezdek dolgozni is a suli melett, és félek, hogy nem lesz energiám reggel felkelni 6kor, hogy sétálni vigyem.
2010. szept. 28. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég. Igazából az hogy 4x ki tudod vinni egy nap, az már nagyon jónak számít.
2010. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az szerintem jó, és elég lesz a kutyusnak.


Az viszont, hogy nem lesz energiád felkelni 6-kor a kutya miatt...grrr...a kutyatartás felelősség teljes dolog, és olykor áldozatot kell hozni.

Én is dolgozok, és járok főiskolára is. Reggel 8-ra megyek dolgozni (majdnem másfél óra az út) és igenis fölkelek reggel 5-kor, hogy meg tudjam sétáltatni a kutyámat.

Más kérdés, hogy ilyenkor, amikor már hűvösebb van, és hideg, ő sem kel föl szívesen.

2010. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez nagyon rossz, de mindig bajom volt a felkeléssel, és félek, hogy nem fog összejönni, ha nagyon fáradt leszek. De remélem így sem lesz rossz neki.
2010. szept. 28. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
A séták mennyisége megfelelő, de főleg amikor szobatisztaságra neveled akkor bizony muszáj lesz felkelned 6kor vagy még előtte is. Meg úgy is szól a kutyus majd ha menni akar és nem fog neked 6 utánra időzíteni ha mennie kell...
2010. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szobatisztaságon már túl vagyunk :)
2010. szept. 28. 13:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkoriban felkeltem miatta éjszaka is.
2010. szept. 28. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi séta bőven elég. Nekem francia bulldogom van, őt reggel kiengedem a kertbe, gyorsan elvégzi a dolgát. Délután érek haza, akkor kimegyek vele hosszabb sétára, játszunk a kertben stb. Vacsi előtt pedig vagy megint a kertben van, vagy kiviszem egy kb. 20perces sétára. Átlagosan napi 3szor van kint.
2010. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 audryenne ***** válasza:

Szerintem is elég neki teljesen.

A felkeléstől nem kell félni, mi fél8-8kor megyünk le reggel...simán kibírja, sőt őt kell kiverni az ágyból.

(bár attól függ, kinek mi számít koránnak:D)

2010. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!