Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak folyik az orra,...

Kiskutyámnak folyik az orra, köhög, fehéres-sárgásat hány, de nincs láza. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Csak este tudjuk orvoshoz vinni. Addig mit csináljak vele? Nagyon féltem. Megvannak az oltásai, 5 hónapos.

Olyan, mintha taknyot hányna, és elég gyakran csinálja. Mit tudok rajta addig segíteni?

Le is van lassulva, fekszik egész nap, de eszik rendesen.


2010. szept. 28. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

slájmot hány, köhög:valószínű kennelköhögése van (a mienknek is az volt)

-adj neki langyos kamillateát, mézzel

-minden kaját langyosan adj neki,de tejterméket ne

-pépes ételt kapjon,ami nem karmolássza a kis torkát

-mi lándzsás útifű szirupot adtunk neki,napi 3szor egy teáskanállal köptetőnek

- c-vitamin kétszer egy, b-vitamin egyszer egy szem,

-kapott a dokinál antibiotikumot (summetrolim) de ezt csak doki írja fel

-ágynyugalom, melegen kell tartani

2010. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
előző vok, ja és csak kis pisi-kaki séta legyen, ne vidd más kutyákhoz, mert ragályos. nálunk (bp 3.kerület) járvány volt,nagyon sok kutya beteg lett. és mellesleg engem leoltottak itt, hogy ne kérdezgessek hanem menjek orvoshoz,remélem én tudtam neked segíteni. ne aggódj,hamar meggyógyul,de antibiotikumot kell szednie, főleg ha ő fekszik is, a mienk játszott,rosszalkodott ugyanúgy. 4-5 nap múlva nem köhögött,és imádta a kamillateát:)
2010. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod! Pontoztam.

Adtam már neki kamillateát este is, meg ma is. De nem raktam bele semmit, akkor most fogok mézet.

Kapott algopirint is, és ma egész nap a házban van, akkor nem is nagyon engedem ki az udvarra.

2010. szept. 28. 14:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Emberi gyógyszer csak és kizárólag orvos utasításásra adj kutyának.

Amig nem látta a doki addig a kamillateán kívül nem adnék neki semmit.

2010. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, járványszezon van, tuti, hogy kennelköhögés. Ha ennyira odavan, akkor mindenképpen vidd orvoshoz, mert itt a parkban az egyik csaj is csak aggódott, egészen addig míg rá nem ment a kutya tüdejére. Most kórházban van a kutya tűdőgyulladással, infúzión. Kicsit drágább, mint pár antibiotikum injekció, a szenvedésről nem is beszélve.


C-vitaminból bármennyit adhatsz neki, B-t számold ki testsúly alapján, vizét cseréld vagy kamillateára (természetes gyulladáscsökkentő) vagy vöröshagyma levesre (természetes antibiotikum). Semmi szárazat ne etess vele. Ha ettől 1 nap alatt nincs látványos javulás, akkor futás az orvoshoz!

2010. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Oké, most már rendesen meg vagyok ijedve.

Száraz tápot kapott reggelire és ebédre is. Akkor ezt nem kellett volna.

Telefonon beszéltünk orvossal, ő mondta az algopirint. Ma visszük hozzá a kutyát este.

Adhatok neki rendes C-vitamint? (amit mi szoktunk szedni)

2010. szept. 28. 14:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha evés közben nem lett tőle baja, akkor már nem is lesz, csak karcolhatja torkát, és erősítheti a köhögési ingert, ezért nem javasolt. Nyugodtan adhatsz neki, a C-vitamin az C-vitamin nincs külön kutyáknak, de mostmár egyébként sokat nem számít, délután vidd a dokihoz, majd ő mondja a további teendőket. Nálunk antibiotikum mellett is volt C és B vitamin, illetve továbbra sem kapott szárazat, se hideg vizet. Illetve én kevertem a kajájába egy kis echinacea cseppett is, az is erősíti az immunrendszert. De beszéld meg a dokival, biztos fog segíteni.
2010. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hell-ikon ***** válasza:

"C-vitaminból bármennyit adhatsz neki"


Ne haragudj, nem szeretnék vitázni, de ez emberre sem igaz, nemhogy állatra.

2010. szept. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valóban. Ha tartósan túladagolod, akkor károsíthatja a vesét. De a tartós túladagolás nem azt jelenti, hogy addig a pár napig amíg beteg vagy, hanem hogy rendszeresen 1000 mg körül szedsz (embernél). Amikor épp beteg vagy, pár napig simán mehet a túladagolás, az inkább több legyen, mint kevesebb elvén.
2010. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
no voltatok orvosnál? az vok a kit pontoztál. ja és echinacea-t én is adtam neki. c-vitamint pedig kipisili mert vízben oldódik, és tényleg csak a tartós túladagolás veszélyes.
2010. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!