Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5. kerületben, ha mostanába...

Az 5. kerületben, ha mostanában lesz kutyánk, szükséges most bejelenteni?

Figyelt kérdés
Próbáltam utána olvasni annak, hogy a kerületben mik a szabályok, de szeretnék biztosra menni. A kutyus decemberben kerülne hozzánk, az alapján amit találtam majd a következő ebösszeírás során szükséges csak bejelenteni, ami talán jövőre lesz ismét? Őszintén nem vagyok benne teljesen biztos, hogy így kell e csinálni...

2022. okt. 30. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
1%
Hát én nem jelenteném be, ki tudja mit akarnak, lehet utána rádszállnak, vagy plusz költségeket vetneki ki egyfajta helyi kisebadó formájában....
2022. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy eleve be kéne jelenteni, bármikor is kerül hozzád új kutya.
2022. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából mindenképp bejelenteném, csak az volt a kérdés, hogy mikor kell. Köszönöm második válaszoló, akkor így fogok eljárni.
2022. okt. 30. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
#1 Nem "egyfajta helyi kisebadó", hanem tisztességes nevén ebadó, amelyről jelenleg kb. minden budapesti kerület úgy döntött, hogy nem alkalmazza a törvény adta lehetőséget, miszerint szedhetné.
2022. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Úgyis mentek orvoshoz. Ha az orvosotok a kerületben van, majd megmondja, mit kell tennetek, ha kell egyáltalán.
2022. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk az állatorvos végzi, szintén Budapest, lehet, hogy nálatok is, a doki tudni fogja, de a jegyzőnél is érdeklődhetsz.
2022. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!