Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadással...

Ideiglenes befogadással kapcsolatban pár info?

Figyelt kérdés
Aki jártas a témában, az ideiglenes befogadónak a kutyával kapcsolatos anyagi költségeit állni szokta a menhely/szervezet, stb?
2022. okt. 31. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi költségeket általában kifizetik, néha az etetéshez is hozzájárulnak, de a legbiztosabb, ha egyeztetsz a menhellyel.
2022. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ideiglenes befogadó. A szervezet azt mondta, hogy mindent ők fizetnek (eledel, állatorvos, parazitamentesítés).

Mindenhol számlát kértem a szervezet nevére, de semmit nem fizettek ki. Amikor szóvátettem, hogy nem tudom a saját két kutyám mellett további 4 nagytestű kutya tartását finanszírozni, akkor megsértődtek.

Bármilyen egyeztetetés nélkül megjelentek, elvitték a kutyákat és ennyi volt. Soha nem kaptam meg a pénzemet.

2022. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervezetfüggő, hogy nekik milyen anyagi lehetőségeik vannak.

De általában igen, ha nem is 100%-ig mindent, a legtöbb dolgot állják.

2022. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem telefonon azota azt mondtak, hogy minden orvosi koltseget fizetnek, es h a szerzodesben bejelolhetem,hogy mit vallalok es kerek. Az a valaszolo, akinek nem fizettwk vissza semmit, nem tudom, toltott- e ki ilyet, de en is csak ugy tudom vallalni,hogy az allatorvost nem en fizetem.
2022. nov. 2. 06:57
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as es ezt fondolom akkor utolag, szamla bemutatasaval fizetik ugye?
2022. nov. 2. 06:58
 6/9 A kérdező kommentje:
*gondolom
2022. nov. 2. 06:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá, nem egységes. Van, ahol fizetsz és számlát kérsz, de sok helyen úgy megy, hogy X helyen van az állandó állatorvosuk, ahová hordják az állatokat, és az idik felé is az a kérés, hogy oda vigyék őket. Így nem kell fizetni semmit, mert csak szólni kell, hogy az alapítvány fogja.

De logikusan ez ismeretlen helyen nem működik, csak a "bejáratott" rendelőben.

2022. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


Nálam is volt olyan opció, hogy hordjam az általuk megjelölt állatorvoshoz, de ezt nem tudtam vállalni. Leelenőrizték a mi állatorvosunkat és így nem volt akadálya, hogy hozzá vigyem a kutyákat. A menhelyeknek mindig ad kedvezményt, de elvárja az azonnali fizetést, mert volt már rá példa, hogy többszázezer forintot csak 6 hónap után fizetett ki neki egy szervezet.

Meg volt beszélve, a szerződésbe le volt írva, hogy a leadott számlákat 30 napon belül térítik.

Azt vállalták a szerződésben, hogy az eledelt ők hozzák házhoz x időnként, de már a második időpontban nem jöttek időben. Megbeszéltük, hogy az ő adataikkal rendelek ételt a kutyáknak, így nem kell ezzel külön foglalkozniuk (ezt is rögzítettük utólag a szerződésben).

Esedékessé vált az első adag orvosi számla kifizetése.... Jöttek a kifogások: sok a fizetni való, elmaradásaik vannak, új kutyák érkeztek, építkezésben vannak, várnak egy nagyobb összeget... türelmet kérnek. Ok, megértem, majd a következő hónapban.

Ezt még kétszer eljátszották. Itt már majdnem teljesen kimerítettem az anyagi forrásaimat.

Kiderült, hogy az egyik kutya nagyon beteg, műteni kell. Másodvéleményt is kértem (ennek a költségét nem számoltattam volna el). Közöltem (írásban) a szervezettel, hogy ezt a műtétet nem tudom finanszírozni, ameddig ők nem fizetik ki az eddig leadott számlákat. Itt volt egy kis adok-kapok. Utána hetekig nem reagáltak a levelemre, a telefont nem vették fel.

Miután sehogy nem tudtam elérni őket, kifakadtam a Facebook-on egy nyilvános csoportban (a sajátjukon letiltottak). Két napra rá elvitték tőlem a kutyákat.


Ők feljelentettek rágalmazásért, a harmadik tárgyaláson nekem adott igazat a bíró.

A pénzemet polgári peres úton próbálom visszaszerezni (nem egyszerű).


Nem hiszem, hogy ez lenne az általános. Mindenképpen meg kell beszélni (írásban rögzíteni), hogy milyen formában történik a finanszírozás. Ha van rá mód, akkor érdemes beszélni több ideiglenes befogadóval, hogy nekik mik a tapasztalataik.

2022. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Huhh, koszi! Hat nem semmi sztori!!! Es tanulsagos....
2022. nov. 3. 20:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!