Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megevett a vizslám egy használ...

Megevett a vizslám egy használt betétet és egy tampont. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mikor történt, valószínűleg maximum 1-2 órával azelőtt, mielőtt észrevettük.

A kukából szedte ki és nyomtalanul eltüntette. Általában a legnagyobb falatokat is azonnal lenyeli, nem szokása megrágni, attól tartok, hogy ezeket is egészben ette meg, ráadásul elég nagy betét volt, a tampon miatt nagyon aggódok.

Adtam neki sós vizet, hogy hányjon,(valahol ezt olvastam). Később adtam neki zsírt is, de egyelőre csak kicsit meghajtotta, de nyilván ennyi idő alatt nem megy át rajta. Most elvittem sétálni, hogy mozogjon.

Nagyon aggódok, kicsit lassabban is sétált.

Lehet ebből komoly baja? Járt már valaki így? Sajnos késő este már nincs nálunk állatorvos, ügyelet is másik városban van, de ha rosszabbul lesz, hívni fogom. Tudok még magamtól valamit tenni?



2022. nov. 2. 21:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%
Megint jó kedvre derítettetek! Ennyi ökör kérdés! A sok marha meg válaszol rá egész nap és fel se tűnik, hogy kamu az egész. 🤦
2022. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítő szándékú válaszokat! Közben végre megtaláltam az ügyeletest és elérhetőségét. A biztonság kedvéért felhívom, de valószínűleg ő is azt fogja tanácsolni, hogy várjak. (komolyabb esetnél is elég hanyag volt) Mostmár csak remélni tudom, hogy nem lesz komolyabb baj. Egyébként itt fekszik mellettem, elég kába és szuszog, de ha hívom egyből jön és csóválja a farkát, ugrik fel az ágyra. Valószínűleg csak belelátom, hogy baja van, de jobb félni..
2022. nov. 2. 22:22
 13/20 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk a tampon meg a betet kb mereg, szoval csinalhatunk ugy nyugodtan! Alapvetoen ezeket vegyszerekkel kezelik, de ez egy dolog, a betetben van egy nedvszivo zsele reteg, ami talan mondanom se kell, de nem fogyasztasra lett kitalalva.

De oke, legyunk lazak, persze.

2022. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem sikerül az ügyeletessel beszélned, éjjel 1-ig nálunk működik egy rendelő. Igaz, BP, de talán telefonon csak mondani tudnak valamit.

[link]

2022. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%

Felesleges volt lepontozni az utolsó két választ, tökéletesen igaza van. Ezek a nedvszívó anyagok, ha még nem voltak megtelve, akkor a gyomornedv hatására megtelnek és megduzzadnak, ami okozhat többek között bélelzáródást, de mélyebb mellkasú kutyáknál, mint pl. a vizsla is, akár gyomorcsavarodást is előidézhet. Hogy esetleg milyen vegyi anyag van még bennük, pl. ha mondjuk illatosítottak, az megint egy másik kérdés.

Továbbá, egy nyolc éves kutyáról van szó, nem egy kölyökről, ebben a korban már lehet renyhébb az emésztőrendszer működése, szóval nagyon is jogos az aggodalom.


Kérdező, remélem, jól van a kutyád. Hashajtót nem szabad adni neki, mert ha kialakul némi elzáródás, az erőlködéstől megrepedhet a bélfal, és az csak tetézi a bajt. Kérlek, írd majd meg, mit mondott az orvos, ha sikerült beszélned eggyel.

2022. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sajnos az ügyeletest nem sikerült elérnem éjszaka, hívtam és sms-t is írtam neki, de csak reggel válaszolt..

Hajnalban öklendezett a kutya, de nem jött ki semmi, utána visszament aludni.

Reggel vittük a rendelésre, de nagyon lazán kezelte az orvos (másikhoz vittük), mondta, hogy nem kell aggódni, szinte biztos, hogy ki fog belőle jönni ma/holnap. Megtapogatta, nincs puffadás, nem kemény a hasa, nem is fájt neki. Szerinte nem kell ilyenkor pánikolni, nem is gondolnánk, hogy a kutya emésztése mennyire durva és mennyi mindent meg tud emészteni, ha mégsem, akkor is a legtöbb esetben kijön belőle egészben. (Bízok benne, mert nagyon jó és tapasztalt orvos, de azért mégis aggódok ezen)

Azt ő is mondta, hogy nem szabad ilyenkor mindent megetetni vele, inkább hagyni kell, még itatni sem szükséges. Magától is megoldja, de azért adott két gyógyszert, ami kicsit segíti, hogy könnyebben kicsusszanjon belőle. Nem hashajtó, hanem inkább a belet nyálkásítja.

Azóta semmi baja, jön utánunk mindenhova, eszik is, úgyhogy most várunk, hátha kijön belőle.

2022. nov. 3. 14:39
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jó akkor. Írj, hogy mi lett a vége, minden rendben ment e. Jobbulást a kis butusnak!
2022. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutya?
2022. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Teljesen jól van látszólag, olyan kis hülye, mint eddig. Eszik iszik rendesen, fut is utánunk. Még nem találtuk meg a csomagot sehol, nem tudjuk, hogy kijött-e már belőle, de még egy napot kapott, ha nem jön ki belőle, akkor megint orvos. (Egyébként az orvos azt mondta, hogy nem egészben fog távozni, valószínűleg észre sem fogjuk venni, de ez számomra elég hihetetlen, főleg a nagy méretű éjszakai betét miatt)
2022. nov. 5. 11:31
 20/20 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy látni fogod, darabjai ki fognak lógni a kakijából szerintem. Reméljük természetes úton kijön belőle. Írj majd, hogy mi van vele.
2022. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!