Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell egy hímet ès egy...

Mikor kell egy hímet ès egy nőstény kutyát ivartalanítani?

Figyelt kérdés

#Milyen idos
2022. nov. 12. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Minél előbb
2022. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha együtt tartod őket.
2022. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Fajtafüggő. Én annak a híve vagyok, hogy amint lehet (amint a kora és a súlya engedi), akár már ivarérés előtt is, de jelenleg például óriástestű kutyám van, akinél azt javasolta a doki, hogy várjam meg az első tüzelést az ivartalanítással. A hormonok fontosak a növekedéséhez.
2022. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Én azokkal értek egyet, hogy ivarérés után. A hormonok tényleg nem viccből termelődnek. Viszont a gennyes méhgyulladás nagyon veszélyes, ezért nősténynél nem kockáztatnék azzal, hogy elhagyom.
2022. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nagytestű kutyáknál ivarérés után javasolt, kistestűeknél előtte is lehet. A szuka kutyámat (3 kg) 8 hónaposan, tüzelés előtt ivartalaníttattam, a kan szintén kistestűmet 6 hónaposan.
2022. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
7-8 hónapos korukban már nem lenne baj...
2022. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Mindenképp a teljes kifelődés után. Ez nagytestű fajták esetén 2 év is lehet.
2022. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

2 éves kor után. A csípő, porcok, ízületek mindig mind igényelnek nemi hormonokat a végső kifejlődéshez. Az utolsó ízület 2 éves korukra véglegesedik (a csuklójukban), és ennek a növekedési folyamatnak a lezárásához nagyon kellenek a neki hormonok.


Mi ezért leghamarabb 2 éves korban ivartalanítunk, és akkor viszont úgy, hogy méhet is kiveszi a doki. Ez szerintem a legjobb.

2022. nov. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Az utolsó jól mondja. Nem tudom mi ez a lepontozás. Nem hal bele a kutya, ha 3 hónaposan van ivartalanítva akkor sem, de miért tennénk ezt vele? Teljesen valid dolog az ivartalanítás, viszont elképesztő számomra, hogy egyesek mennyire átestek a ló túloldalára. Ma már rutinműtét, azonban azt nem tagadhatja senki, hogy elég durva beavatkozás a kutya szervezetébe. A sok pozitívuma mellett sajnos vannak ellenérvek is, és a műtét elvégézésének ideje igenis kulcsfontosságú.


Csak hogy néhány példát említsek: A korai ivartalanítás (főleg nagytestűeknél) kétszeresére növelheti a csípőízületi diszplázia kockázatát, a csontok egyenetlen növekedéséhez vezethet, és a csontrák kialakulásával is találtak összefüggést. Bizonyos fajtáknál a limfoszarkóma kialakulásának esélye is jelentősen nő, illetve az arra hajlamos fajtáknál a hemangioszarkóma is nagyobb eséllyel jön elő (ide tartoznak a vizslák, a retriverek, boxerek és a németjuhászok is).

Inkontinencia, időskori demencia, félelmi agresszió, szőrminőség romlása stb. Ezt sok állatorvos nem mondja el, pedig érdemes tudni róla.


Ezek többsége szerencsére elkerülhető, ha legalább a teljes kifejlődést megvárjuk a műtéttel. Persze mindenki azt csinál amit akar, de én soha nem műttetnék nagytestűt 2 éves kor előtt.

2022. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!