Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániele...

Cavalier King Charles spánieles gazdik, válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a fajtáról?


Azt olvastam, hogy simán az auto elé ugrana egy madárért, macskáért. Ha mondjuk macskával együtt nő fel, akkor nem fog minden után szaladni? Egyáltalán ez nevelés kérdése vagy általánosítás? (előző menhelyes kutyáim miatt nekem nagyobb biztonságérzetet ad a póráz, de azért szeretném időnként elengedni, hadd szaladgáljon, bár értelemszerűen nem úttest mellett)


Hogy jön ki (a tiéd) más kutyákkal és emberekkel?


Mennyire kell hozzá kemény kéz, mennyire engedelmes?


A net szerint tökéletes családi kutya. Itt sok olyat találtam, hogy egygazdás, csak egyvalakire hallgat a családból. Nálatok hogy van ez?


2022. nov. 15. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk eddig kettő volt/van. Mindketten megkergették a macskákat, de nekünk nincsenek is macskák, szóval nem is voltak másként tanítva. Amúgy eddigi tapasztalatom szerint általánosságban engedelmesek.


Az első cavink nagyon jól kijött kutyákkal és emberekkel is. A mostani elég félénk. Idegenekkel szemben visszahúzódó, elbújik, elmegy tőlük. Ha valaki nagyon tolakodó, ember, vagy állat, és nincs hová elmennie, akkor az orra alatt morog, de nem harap. A kutyákkal jól kijön, ha azok nem túl tolakodóak, ha igen, akkor elbújik a lábaim között :) .


Egyáltalán nem kell hozzá kemény kéz, sőt. Érzékeny kutyák, nem szabad túl erélyesnek lenni velük. Még életemben nem láttam domináns cavit. A parancsszavakra is hallgatnak, nem makacsok, könnyen taníthatóak. Békés, nyugodt kutyácskák. A legjobban szerintem az jellemzi a lelki világukat, ha azt mondom, hogy olyanok, mint egy újfullandi, vagy bernáthegyi mini kiszerelésben. Egyáltalán nem jellemző rájuk az a kiskutyás vérmesség, makacsság.


Jó családi kutyák, a mostani is ugyanúgy szereti a család minden tagját és azokat is, akiket megszok. Az előző sem volt egygazdás. Kisgyerekek mellé nem ajánlom, mert nagyon más a vérmérsékletük.

2022. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!