Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehetséges ez???

Mitől lehetséges ez???

Figyelt kérdés
Aug.20. hoztunk egy máltai selyem fiú kutyát és egyszerűen anyámra nagyon rá van állva oly annyira hogy el mennek munkába sír érte egy dbig utánna meg mintha nem érdekelné semmi sem mondhatni meg mikor fürdik addig ott várja az ajtóba amég nem végez és az a kérdésem hogy lehetséges e hogy időnél elöbb hozhattuk el és azt hiszi ő az anyja??? vagy csak egyszerűen nagyon imádja anyámat???

2022. nov. 20. 10:55
 1/7 fersk ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya? Anyukád kényezteti?
2022. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszi az anyjának, de ragaszkodik hozzá. Kölyökkutya, természetes, hogy "csapódni" szeretne valakihez, és Anyukádat választotta ki:) Ha túlzott mértékűnek gondoljátok, gyakorolhatjátok az egyedülhagyást, de mivel kölyök, türelemmel kell lenni, hiszen egy szintig ez normális, nem egyik napról a másikra lesz magabiztos, felnőtt kutya, nem is kell ilyet elvárni tőle. A szoktatás, illetve annak a tisztázása, megértetése, hogy nem dől össze a világ, amikor Anyukád elmegy otthonról, segíthet neki megérteni, hogy ez a normális, és minden nap ez fog történni, sőt, nem csak elmegy otthonról, hanem haza is jön:) Pici kutya, nem látta még elégszer, de mivel ebből áll az élet, bele fog jönni:)
2022. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás :)
2022. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom anyukad eteti

Igy hozza ragaszkodik a legjobban

2022. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem csak sima ragaszkodas, ez szeparacios szorongas es attol, hogy kolyok, tilos rahagyani, mert nagyon be fogjatok szopni, ez egyre rosszabb lesz!


Tanitsatok meg a kutyanak az ulni, maradni es a helyedre parancsokat, legyen egy fix helye, ahova el lehet kuldeni es peldaul ha kovetni akar a hazban, legyen a helyere kuldve. Ne hagyjatok a kovetest.


Egyutt alszotok a kutyaval? Na errol le kell szoktatni, szinten a helyen aludjon.

Egyedul hagyni pedig csak fokozatosan lehet. Eloszor 1 percre, aztan 5, aztan 10 es igy tovabb. Turelemjatek, de ha nem gyakoroltok csak ra van hagyva minden, brutalis lesz.

Hidd el, ezen atmentem en is, csak nalunk orokbefogadott felnott kutya volt es az elejen en se nagyon tudtam mit csinaljak; igy mindent rahagytam.


Aztan vegul trenert kellett hivni, brutalis volt. Ha 2 percre elmentem, sikitozott, nem ugatott, sikitott a kutya es szethugyozta az egesz hazat. Na innen indultunk, de aztan megoldodott a sztori, de hosszu ido es sok gyakorlas volt.

2022. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előttem válaszolónak:

Nem ugyanaz a megoldás egy kölyökkutya és egy befogadott menhelyi kutya között. Kölyökkutyának nem szükséges tiltani a követést, ő valószínű, hogy csak azért pánikol az otthonhagyás miatt, mert nem ivódott még belé a minta, miszerint minden nap otthonhagyják, aztán hazajönnek hozzá. Ezt elégszer kell lássa, hogy természetes legyen neki, nem kell erőszakkal minden közeledését, közelünkben tartózkodni akarását lefolytani. A menhelyi, már felnőtt kutya teljesen más tészta, nála jól csináltátok a "helyedre" szoktatást. Kölyöknél ez nem szükséges.

Nekem yorkshire terrierem van, kölyökként került hozzánk, ugyanígy csak a türelmet, megértést és megértetést alkalmaztuk, bele is szokott a napi rutinba, gyönyörűen és nyugodtan "elenged" minden nap. Ha itthon vagyok, ettől még követhet mindenhova, hiszen társaságra vágyik, és arra, hogy ha már itthon vagyok vele, ő is részt vegyen mindenben. Szóval a követés és az egyedül hagyás egymástól független.

2022. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Minden kutya egygazdis, csak a többieket is elfogadja.
2022. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!