Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok, ha a...

Rossz ember vagyok, ha a kutyámnak új gazdát keresek, mert én nem tudom megadni neki, amire szüksége lenne?

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas mozgásigényű kutyám. Azt hittem, hogy tudok majd vele eleget foglalkozni, viszont kiderült, hogy én nagyon kevés vagyok ehhez. Szoktunk sétálni, játszani, tanítani is szoktam, de ez nem elég neki sajnos. Rombol, őrülten ugrál, látszik, hogy szüksége lenne több feladatra. Viszont nekem ennél több időm nincs és nem is értek ennyire hozzá. Szeretem és nem akarok tőle megválni, de úgy érzem neki ez szenvedés. Ezért gondoltam rá, hogy keresek neki egy gazdát, aki tud normálisan gondoskodni róla.
2022. nov. 20. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem! Inkabb ez, minthogy a kutya legyen szarul tartva.

En azt tartom rossz es onzo embernek, aki nem latja be, hogy nem neki valo a kutya.

2022. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem, sőt. Tisztellek amiért meg tudtad hozni ezt a döntés, és a kutyát és az ő jólétét helyezed előtérbe.
2022. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
92%
nem. egyáltalán nem. szép dolog, hogy be tudod ismerni hogy nem valo neked kutya. ez elismerésre méltó.
2022. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az előttem hozzászólókkal.

Hogy bűntudatod ne legyen, próbálj nagyon rendes gazdit találni neki, aki nyitott a kapcsolattartásra is (úgy értem, aki küldene havonta 1-2 képet vagy pár mondatot a kutyusról).

2022. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Próbálkozni lehet... Viszont, ha tényleg jót akarsz neki, akkor ivartalanítsd mielőtt odaadod és nagyon nézd meg, hogy milyen helyre megy.


Szerintem nem fogsz neki olyan gazdát találni, amilyet elképzelsz, mert aki a kutyájával akar foglalkozni napi több órát és aktívan, az vagy vesz egy kölyköt tenyésztőtől, aki nagyobb eséllyel lesz stabil idegrendszerű, egészséges és munkára alkalmas kutyus, vagy hoz egyet menhelyről.


Bár nem tudom, hogy néz ki (ha "szebb" vagy valmilyen munkára alkalmas fajta akkor azért megnőnek az esélyei), de szerintem te vagy a legjobb alternatíva számára. Gondold át, hogy tudnád levezetni az energiáit. Én pl megtanítottam a kutyáimat fákat kerülgetni, pár hétig viszonylag sok energiát kellett beletennem ebbe, de utána gyerekjáték őket fárasztani, csak állok egy helyben és mutogatok különböző sorrendben a fákra, majd jutalmazok, valakit kajával, valakit labdával.

2022. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

És ha a gyerekednek lenne túl nagy mozgásigénye, attól is megválnál?

Szerintem sokan megtennék, ha lehetne.

2022. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, helyesen gondolkozol!
2022. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Mielőtt még bárhogyan is döntenél, nézd végig ezt a műsort.

Nekem sok segített és kutyámnak is.


https://www.youtube.com/watch?v=X1VI2Umed-Q


[link]

2022. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Iszonyú naív elképzelés, hogy a vélhetően már nem kölyök kutyádnak majd fogsz olyan gazdát találni, aki többet mozog vele. Sokkal valószínűbb, hogy olyat találsz, aki, ha szembesül azzal hogy a kutya rombol, kirakja a kertbe láncra, vagy berakja a menhelyre, vagy egyszerűen csak szélnek ereszti. De ez már nem a te gondod lesz, ugye-ugye?

A világ nem felnőtt kutyákra áhítozó sportos örökbefogadni vágyókból áll, akik másra se várnak, mint meggondolatlanul befogadott majd lepasszolt (csak, hogy nevezzük nevén a dolgot) kutyákra, akikkel majd mozoghatnak.


Lehet itt szépelegni meg mondogatni, milyen helyesen gondolkodsz, de az mondjuk nem merült fel benned, hogy te is változtathatsz az életmódodon? Az lenne az igazán helyes.

Jöhet a lepontozás a szépelgőktől, látom, az nagyon megy nekik.

2022. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

A te helyedben elsősorban megnézném hogy tudok-e még bármit tenni hogy megfelelő törődést kapjon tőlem a kutyám. Még a költözésen, munkahely váltáson is gondolkodnék. Ha tényleg a legvégsőkig elmentem és lehetetlen a róla való gondoskodás, akkor keresnék egy valóban megfelelő gazdát neki. Ennek az esélye majdnem 0, de persze reménykedni lehet.

Becsülendő hogy felismered a határaid és hogy megfelelő otthont keresel neki de túl sok reményt ne fűzz hozzá hogy tolongani fognak érte.

2022. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!