Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lennétek szívesek erről a...

Lennétek szívesek erről a tápról is véleményt mondani?

Figyelt kérdés

[link]

Köszi!


2022. nov. 23. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Rossz. Olyat vegyél aminek az összetevője úgy kezdődik, hogy minimum 50% hús. Pl: Platinum; alphaspirit stb.
2022. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem nehéz megtalálnom a 2000+ft per kilós tápokat... Azét kérek az "oldóbbakról" véleményt, mert...
2022. nov. 23. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem. A saját szemszögödből igazad van. Nem bántani akartalak. Én jelenleg alphaspirittel etetek. Azon felül heti egy alkalommal főzök a kutyámnak. Sima hús + krumli és répa . Ez két napi adagban csinálom. Tudom nem szabadna variálni. Eddig még nem volt baja tőle. A tápok között keresgélj. Nagyon sok fajta van. Talán úgy jobban kijössz , ha nagyobb tételben veszel. Persze , ha van rá keret.
2022. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egész jó, bár sosem értem, hogy miért nem képesek egy tápra ráírni, hogy menyi húst tartalmaz...


Ez is jó még: [link]


Amúgy megértelek, 3-4 éve, mikor jött az egyik kutyám, nem volt arról szó, hogy a kutyatáp ára 80%-al emelkedik (meg nyílván még egy rakat élelmiszer is), a fizetésem meg csak 10-20%-al...

2022. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is eleg borzaszto, olyan pedigree kategoria.

4-es, a rossz minosegu tapokra nem irjak ra a hustartalmat. Azert, mert ugy kb nincs is bennuk.


Brit premiumot nezd meg kerdezo szerintem is, az egy fokkal jobb es arban is az.

2022. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eddig Brit care salmon and potato-t kapott. (Ráadásul van még két cicám, akik kintiek, és őket prémiummal etetem télen, Matise-t kapnak, szerencsére nekik még jól bevásároltam 30 kilós zsákkal, nekik is kell majd valami mást néznem, ha ez elfogy, mert nem győzöm, én meg tésztát eszek, ami nem baj, mert az állatkáimtól, családtagjaimtól, szőrös gyerekeimtől nem sajnálom, de a nincsből nem tudok adni :(


Megrendeltem ezt a happyt, de csak egy zsákkal, meglátjuk...Majd megnézzük ezt a Brit csirkéset is, ha ez nagyon nem válna be, vagy esetleg váltásnak.

2022. nov. 23. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

En elhiszem, hogy sporolni kell, de kb krumplival is etethetned a kutyat a tap helyett es az meg olcsobb is, mert kb ennyit tud.

Szoval kar volt akkor kerdezni, ha aztan megrendeled, de egy brit premium tappal jobban jartal volna.

2022. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A happy dog nagyon felkapott, nagyon hype-olt, nagyjából az új royal canin, rengeteg pénz megy a marketingre és csak nagyon kevés a minőségre, ezért ár/érték arányban kifejezetten rossz.


Nem tudom mi a felső határ, de a markus mühle (itt: [link] ) a legnagyobb kiszerelésben 1250Ft/kg, nem világklasszis táp, de nagyjából rendben van, a 7% bárányhúst a happy dogban mindenképp tudja überelni.

2022. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A "hús és állati származékok" gyakorlatilag a leánykori neve a vágóhídi maradéknak, amiből X%-ot általában garantál a gyártó, hogy ilyen-olyan állatból van...de nem föltétlenül a táplálóbb részeiből. Gabona, növényi származékok szintén nem biztató.


A Happy Dog Naturcroq annyiból jobb az előzőnél (Fitactive... bármi), hogy pontosabban meg van nevezve mit raknak a tápba.

VISZONT:

* szárnyasfehérje

- százalék nélkül

- még mindig lehetne konkrétabb

* teljes kiőrlésű búza, teljes kiőrlésű kukorica, búzaliszt, kukoricaliszt, teljes kiőrlésű árpa

- szintén százalék nélkül, és gyanús, hogy sok lesz, ha összeadod.

* fehérje 22%

- ez viszont kicsit karcsú, ha azt nézed, hogy a kukoricának bő 3%, a búzának 10-11%, árpának 10% körüli fehérjetartalma van. A növényi fehérjét nehezebben emésztik a kutyák.


Szóval:

+ 1 szavazat a Markus Mühlének, ez egy hidegen sajtolt táp, hogy természetközelibb, emészthetőbb a kaja

- ár-érték arányban a Premiere Best Meat tud még jó lenni, ez a Fressnapf saját márkás tápja. szintén nem "világklasszis", de legalább tudod, hogy mivel eteted a kutyád + nincs telenyomva annyira növényi fehérjével.

2022. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ar-ertek aranyban mar a premiere nem annyira nyero. Nezted mostanaban? Regen en meg etettem is azzal a kutyat, de aztan levaltottam egy jobb minosegu tapra es pont par napja neztem meg az osszetevoit megint kivancsisagbol, mar abszolut nem az, mint mondjuk 2 eve.

Nem annyira rossz, de akkor mar inkabb egy brit premium, az is 1200/ kilo korul van es 30-45% hus van benne, attol fuggoen, melyiket nezed.

Markus muhle is jo meg, csak az meg mar majdnem 1500/kilo es ha esetleg valaki ennel is olcsobbat keres, akkor meg mindig van alternativa. Aztan ki tudja meddig, de meg van.

2022. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!