Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a jobb egy 9 éves kutyának,...

Az a jobb egy 9 éves kutyának, ha költözik velem külföldre, vagy az, ha marad?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 8 éves a kutyám, jövőre költözöm külföldre, és van lehetőségem a kutyámat is vinni.


De tanácsot szeretnék kérni, mert nem tudom, mi lenne neki, egy relatíve idős-középkorú kutyának a jobb. (közepes testű, őszül, de viselkedésre még nem érződik rajta, hogy nagyon öregedne)

Eddig itthon laktam a szüleimnél vele együtt, az egyik napi sétára mindig anyum viszi, de hivatalosan én vagyok a gazdája és én is "neveltem", én jártam vele kutyasuliba, stb., de nagyon ragaszkodik anyumhoz is. Én nagyon szívesen vinném, de azt szeretném tenni, ami a kutyának a legjobb, és nem hiszem, hogy már nagyon rugalmas lenne, nem tudom, nem lenne-e neki túl stresszes egy teljesen idegen környezet, hosszú utazás, meg az anyumtól való elszakadás együttvéve, nem egy mai csirke már. :(


Szerintetek? Ti mit tennétek?



2022. dec. 1. 10:52
A kérdező szavazást indított:
Vidd a kutyát
Hagyd itt a kutyát
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy ki és hogyan tudna vele foglalkozni, illetve a korára való tekintettel, hol tudtok neki jobb orvosi ellátást biztosítani.

Például itt nagyon megbízható és jó orvosotok van vagy sem, külföldön valószínűleg ebben is magasabbak az árak (neked beleférne a többi kiadás mellett?)


Családi kutyus, hol lenne többet társaságban, családtagokkal?


Kutyák jobban bírják a környezetváltozást, csak emiatt nem hagynám otthon, de lehet, hogy kint meg nem tudnék vele annyit foglalkozni.

2022. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudnék vele foglalkozni ugyanannyit, az tuti, de például valószínűleg egyedül fogok lakni, úgyhogy napközben nem lenne társasága, amihez nem nagyon van hozzászokva hosszútávon, mert a szüleim jobbára otthonról dolgoznak. Az anyagiak sem probléma, mindent meg tudok oldani, csak lekiismeretfurdalásom van, hogy elrángatnám szegényt a helyről, ahol egész életében élt, és ahol egész életében két gazdája volt.
2022. dec. 1. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Én akkor lehet a maradása mellett döntenék. Mert ha nem lenne vele foglalkozva otthon, akkor persze, vinném magammal, de így ez több "csapás" lenne a számára, mint csak az, hogy te költözöl el.
2022. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha 9 evesen kb alig vagy soha nem volt meg egyedul, akkor ezt nagyon be fogod szopni es talan nem egy kulfoldi alberlet a megfelelo hely a gyakorlasra, ahonnan nem szaroznak es kiraknak 2 perc utan, ha a kutya allandoan visit, mert nem birja egyedul.
2022. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Én nemrég költöztem, igaz nem külföldre. 3 kutyám van, az egyik 12 éves, a másik kettő fiatal még. Én is sokat gondolkodtam, hogy hozzam-e magammal az öreget, de végül ő maradt szüleimnél. Szintén hasonló okok miatt, pl. hogy 12 év alatt még soha nem volt egyedül hagyva, ott élt mindig, ott szokta meg a helyet, itt pedig minden új, stresszes, sokszor lenne "egyedül", amíg dolgozok. Jobb neki ott, ahol eddig volt.

A másik kettő jött velem, nekik is, még 2 hónap után is nehéz megszokni itt, az első pár hét borzalmas volt, most már kezd javulni.

2022. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jól nevelt, úgyhogy visítani nem fog, nagyon jószándékú és alkalmazkodó kutya, csak ugye ettől még nem biztos, hogy jól is érzi magát. :( Köszi a válaszokat, nagyon gondolkozom.
2022. dec. 1. 12:12
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
A szeparacios szorongas nem a nevelesen mulik kerdezo.
2022. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs olyanja. Volt már egyedül hagyva, kiskorától fogva van, az égvilágon semmit nem csinál a fotelon való döglésen kívül. Azért írtam, hogy hosszútávon nincs hozzászokva, tehát hogy minden nap órákat legyen egyedül, de ettől bírni fogja, mert tudja, hogy kell viselkednie egyedül.
2022. dec. 1. 12:35
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

De honnan tudod, hogy birni fogja? Most lehet engem lepontozni, attol meg ez az igazsag, hogy nincs egyedul napi 8-10 orat. Az, hogy elmentek bevasarolni meg elmentek ide-oda alkalmankent, tokmindegy. Az nem rendszeres! O pedig egyik naprol a masikra legalabb heti 5 nap egyedul lenne. Ez tok mas.

De mindegy kerdezo,latom hiaba magyarazom :D

2022. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tényleg hiába, ismerem a saját kutyám, a szeparációs szorongás nem lesz gond, az a dilemma, amit a kérdésben leírtam. :)
2022. dec. 1. 13:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!