Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retriever kérdések?...

Labrador retriever kérdések? Mozgásigény, etetés?

Figyelt kérdés

Napi 3*1-1,5 óra séta/játék/kutyás bandázás/úszás elég neki?

Kölyökként emellett még 3* ki lenne hordva eü sétára.

Premiere Best Meat száraztápot néztem, 1,5 éves korig a Junior csirkés, 8 éves koráig az Adult marhás, 8 éves kortól Senior csirkés.

Emellett kapna mindennap 1db csirke farhátat.

Konzerv is kell?

3 hónaposan hoznám haza.

Addigra 3 oltása lesz. Akkor már ki lehet vinni, ugye?

Advantixot használnék havonta, meg 3-4 havonta Drontalt.

Kiegészítőnek folyamatosan kapná 3 hónapos kortól a GF600-at.

Kérlek, írjátok le, hogy jók-e a tervek, egészítsétek ki.

Köszönöm.


2022. dec. 3. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Cuki vagy, de szerintem nem fogsz te vele foglalkozni napi 4,5 orat+ meg seta.

Nem tudom hany eves vagy, de ez nem realis munka aztan esetleg csalad mellett, ne haragudj es ezt szerintem te is tudod :D

En a realisnak es a fenntarthatonak hetkoznap a napi 2 orat tartom, esetleg annyit tenyleg birni fogsz a hosszu evek alatt. Es talan ennyi eleg is a kutyanak, ha van benne sok szellemi farasztas, meg sokszor viszed uszni, azt is imadjak. Aztan hetvegen meg mehetnek a nagy turak.


Premier tapot csak akkor adnek, ha nagyon meg lennek szorulva. Amugy nem tartom egy eros tapnak. De ha nagyon meg vagyok szorulva, nem vennek most ekkora kutyat, mert az allatorvos se olcso buli es folyamatos az aremelkedes.

Farhatat max nyersen kapjon, de egy jo minosegu tap melle nem kell naponta adni nyers hust se konzervet, eleg neha nasinak, mert azt mondjak, hogy nem jo a tapos es a nyers etetest osszekeverni. Plusz ez a fajta hizekony, mert a legtobb labi igazi kis zabagep, figyeni kell a sulyara.


Nem kell folyamatosan etrendkiegeszitokkel tomni, foleg, ha jo kajat eszik es jol van tartva a kutya.

Na meg legyen tenyesztotol vasarolva, mert naluk a diszplazia az egy sarkalatos pont, aztan majd idosebb koraban raersz kurszaeruen! izuletvedot adni neki, de nem kell kolyokkoratol ezzel tomni.


Advantixot nem ismerem, de a lenyeg az volna, hogy szivfereg ellen is vedekezni kell, ez nagyon fontos. En nexgard spectrat adok a kutyusomnak, de biztos vannak erre mas keszitmenyek is.


Es igen, 3 hos koratol mehet setalni akkor, ha megkapta az utolso oltasat. De nekem allatorvos azt mondta, hogy azert egy ekkora kolykot ne rogton dobjak be mas kutyak koze, szoval ilynekor meg 2-3 hetig azert ne nagyon vigyem kozossegbe, biztos, ami biztos.


Ja igen, kutyaovi es kutyasuli jo dolog, szerintem meg azzal is szamolj.

2022. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

Az 1. Válaszoló jól összefoglalta!


Én csak annyival egészíteném ki hogy az Advantix spot-on az jó mert véd bolhák, kullancsok, igazi szúnyogok (szívférget terjesztik), lepkeszúnyogok, szuronyos istállólegyek és szőrtetvek ellen.

2022. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!