Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élelem féltő kutyát le lehet...

Élelem féltő kutyát le lehet nevelni róla, ha csak más kutyákkal szemben ilyen?

Figyelt kérdés
Mindig elkülönítve kell ennie, vagy ez idővel megszűnik? Rám egyszer, a legelején próbált morogni evésnél, akkor rászóltam és azóta sosem csinálta, bele is nyúlhatok a tányérjába. Többi kutyával viszont nagyon harcias, ha csak a tányérjára néznek morog, nekik is menne, ezért távolabb, szobakennelben eszik. Menhelyi kutya, másfél éves.
2022. dec. 6. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Inkább azt mondanám, hogy mérsékelni lehet a reakcióját. Menhelyi kutyánál teljesen érthető egy ilyen rögzült viselkedés, ahol több kutya volt egy kennelben, sokszor ezen múlik, hogy ehet-e valamelyik.

A külön etetést és meghagynám nála, a szobakennel használatát talán fokozatosan lehet majd enyhíteni, pl. nyitott ajtó... ha csak morog a többire, az az ő esetében még tolerálható, de ok nélkül ne támadjon ki, tehát ha azok nem közelítik meg a tányérját. Ha ezt eléred vele, szerintem az már jónak mondható.

2022. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. 3 másik kutya van mellette, 1 kivételével mind menhelyi, soha egyiknél nem tapasztaltam ilyet. Mármint persze morgás van, ha a másik a tányérjába akar mászni, ez jogos is, de ennél tovább nem mennek. Ez a kutya konkrétan megtámadja, ha a másik befejezte az evést és csak elsétál mellette. Szerencsére rám nem reagál így, kennelbe evés közben is benyúlhatok és semmi reakció. Más emberrel még nem teszteltem, de szerintem csak kutyákra ugrik. Viszont akkor lehet nézek egy nagyobb szobakennelt, mert ez nem neki lett véve, így kicsit szűkös. Persze pár perc evést kibír benne, de ha ez jó eséllyel maradandó, akkor beruházok egy nagyobbra.
2022. dec. 6. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Mi sinteres pitet a masik bullunkkal egyutt etetunk.

De minden mas idegen kutyaert olre menne az etelert. A sinteren egy kis pohar tapot kapott. Mi fott hussal es zoldseggel etetjuk.


Mi se akarjuk mas kutyajat etetni.

2022. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanba nehéz biztosat mondani, de szerintem nem egy lehetetlen dolog.


Én egy olyan menhelyen önkénteskedem, ahol nem ritka, hogy még másnapra is marad táp a tálkában (persze arra is figyelünk, hogy ne csináljunk disznókat...), viszont elég sok olyan kutya jön, aki nekiugrik a kenneltársának, ha kaja van a képben. A többségüket sikerül erről lenevelnünk még menhelyi körülmények között is (kb csak annyit csinálunk, hogy bent álunk kajánál és rászólunk, ha feszkózik).

Menthetetlen esetek sajnos mindig vannak...


A helyedben kennel helyett pórázon etetném a többivel együtt és úgy korrigálnék, meg valahogy csökkenteném a kaja értékét a szemében, nem jutalmaznék vele, hanem csak magától járna. Tanításnál pedig megpróbálnék játékot használni vagy valami nagyobb értékű jutalomfalatot, nem a saját mindennapi tápját. Ha kicsit rendeződik a probléma, akkor persze óvatosan vissza lehet vezetni a feladatokat.

2022. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!