Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nem eszik magától...

Kutya nem eszik magától elrontottam valamit?

Figyelt kérdés
valószínűleg ezért le leszek szidva, de azért megkérdem. benti kiskutyánk olyan üzemmódba kapcsolt úgy vettem észre ha megkapja a vacsoráját nem áll neki egyből enni bármilyen éhes is, hanem várja és őrködi hogy tőlem megvédhesse, mert szórakoztam azzal hogy közben elkezdem simogatni, ő meg morogva félti, megvégi, majd miután az "övé", akkor lát csak neki. aztán most várja gyakorlatilag hogy megvédje, részének érzi. volt hogy hagytam, elsétáltam a vacsoraidőkor, de akkor is csak éjjel kaptam rajta hogy evett. ezt már nem lehet kiirtani az állatból? vagy csináljam amit megszokott hogy eljátszom megsimogatom közben, morog rám, majd ráhagyom hogy tied, és akkor megeszi időben?
2022. dec. 6. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom nem éhes. A kutyák nem játszmáznak, ha éhes, eszik. Próbáld azt csinálni, hogy a kajáért meg kell dolgoznia. Legyen az csak annyi, hogy leülteted, lefekteted előtte. Esetleg kérsz pacsit, vagy gyakoroljátok a helyben maradást fekve. Nem sokáig kell ezt csinálni, indössze 1-2 percig. Aztán megtanítani arra, hogy ha leteszed elé a kaját, akkor csak vezényszóra kezdhet neki (TIÉD, vagy EHETSZ). Ha nem nyúl hozzá elveszed, és csak a következő etetésnél adod oda.
2022. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az én menhelyi kutyusom is ilyen. Én úgy érzékelem, mintha nem mindig lenne éhes, de mivel tudja, hogy az övé az az étel, ezért igényt tart rá és ezért őrzi. Szerencsére már ritkán csinálja, idővel múlik ez a szokása. Engem nem zavar, akkor eszi meg, amikor csak akarja.
2022. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igazából bennem is felmerült hogy csak egyszerűen nem éhes, viszont benne van a kutyairigység, de a fő étkezés az minden este szokott csak lenni, napközben általában délben kap pár falatot, de az nem felel meg egy rendes étkezésnek szval egy nap után csak éhes.
2022. dec. 6. 22:04
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Lerakod pl este 6 kor ha 10 perc múlva sem kezd hozzá elveszed,majd másnap megkapja, ha akkor sem megint elveszed. Amelyik kutya nem lát neki enni azonnal az nem eléggé éhes. Valószínű a napközbeni néhány falatka elég neki meg ha éjszaka kajálgat. Ezt meg kell szüntetetni és akkor majd szépen vacsoráját megeszi.


Az,hogy bevédi no komment, erről le kell szoktatni.


Ha nem tudod elvenni tőle akkor viszont szemenként kell adnod az ételt.


Méghozzá úgy ,hogy leülsz egy székre leteszed a földre a tálját majd néhány szem tápot bele dobsz, ha megette és rád néz akkor adsz még neki. Ha így bevédi felállsz és ott hagyod. majd másnap újra próbálod, egy idő után az éhség nagyobb úr lesz és együtt müködik,ezáltal azt is megtanulja ne szórakozzon veled,TŐLEd függ a kajája. Ennyi.


Muszáj következetesnek lenni előbb utóbb gond lesz máshol is a nevelésben,a kutya nem fog komolyan venni.


Plusz a kutyáknak egészségtelen ha állandóan előtte van a kaja vagy felnőtt korban sokszor esznek.


Nyilván nagytestűéknél a gyomorcsavarodásra való hajlam miatt célszerűbb a napi két étkezés. Illetve a beteg netán idős kutyáknál.


De alapjában véve napi 1x kell egy egészséges felnőtt kutyának ennie.


Emellett max ha tanítod vagy suliba jártok akkor van juti fali.


Kistestűnek pár falat is épp elég,hogy eltelítődjön akár. Főleg ha olyat kap.


Kutya irigység ember felé soha nem mehet el.


Én bármit elveszek a kutyáimtól, akár az utcán eldobott csontot is. Táljukba matathatok nem reagálnak,mert így lettek nevelve.


Viszont egymástól bevédik a rágcsálni valót kaját. Azt egymás közt rendezik le. De csak morgást engedek ,hogy ezzel figyelmeztessék a másikat. De tudják mi a rend amúgy az öregebb éhez kórászabb és a fiatalhoz többször oda megy ha kap rágcsálni vmit.

2022. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak étvágytalanabb kutyák, ha nem sovány, elég, ha hagyod nyugton enni. Vagy kipróbálhatod, hogy feladatért kapja meg az ételét kézből.

Mióta van meg a kutya? Az is lehet, hogy még nem bízik eléggé.

2022. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha éhes lesz, megeszi.
2022. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

De ti elolvastatok rendesen a kerdest, akik azt irtatok, hogy majd eszik, csak nem ehes?

Itt oriasi baj van, merthogy a kutya morog a sajat gazdajara.


Bar a kerdezot se ertem,minek kell eves kozben baszogatni a kutyat, igen, emiatt felti toled a kajat.


Etesd kezbol 6-8 hetig es/ vagy kapja feladatra a kaját, ha szerencsed van, ennyi segit.

2022. dec. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!