Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ritka az öreg kutya?

Miért ritka az öreg kutya?

Figyelt kérdés
16 éves a kutyám, sokat jövünk-megyünk, de hihetetlen ritkán találkozunk 10 év feletti kutyákkal. Hol vannak ?
2022. dec. 12. 19:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutya méretétől is függ, mennyi évet élhet. Mekkora a te kutyád?
2022. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Beagle keverék, 12 kg. Tudom, hogy sok dologtól függ, de azért közepes termetnél majdnem mindenhol 14 év az átlagéletkor, mégis alig látok a parkban idős kutyákat a fiatalabbak számához képest.
2022. dec. 12. 19:29
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Honnan tudod ránézésre, hány éves egy kutya?

Nagyon sok mindentől függ amúgy, mérettől is, fajtától is, keverékeknél meg teljesen lutri. Komondorból pl. azért nincs 8-9 évesnél idősebb, mert annó a "felszabadító" szovjetek kilőtték a valamirevaló egyedeket a tanyán, és egy nagyon gyenge lábakon álló génállományt sikerült csak nagyjából visszatenyészteni, ez volt a rendes idegrendszer és ösztönök ára.

2022. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
2022. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Majdnem ugyanez a szomorú múlt igaz a Kuvaszra is, annak manapság 10-12 év az élettartama.

2022. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Mert feltételezem egy idős kutyával már kevesebbet sétálnak, így kisebb az esélye, hogy egyáltalán összefuss velük. Enyém 14 éves, kistestű, korához képest fitt, általában 8-9 évesnek gondolják, de nem sétálok vele egyszerre 15 percnél többet, mert nem bírja. Parkba se mennék el vele, ha nem a parkkal szemben laknék, de így elmegyünk odáig :D pisil, kakil és megyünk haza, bőven elég neki ennyi séta
2022. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
10 éves a kutyám még fitt,de parkba már nem viszem nem élvezi nincs kedve a többi kutyához.
2022. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nemtudom, ahol én lakok, itt sok idős kutya van, meg az előző lakhelyemen is voltak 14-16 éves kutyák. Szerintem csak kevesebbet sétálnak, vagy olyan helyen sétáltatják őket, ahol nincs annyi másik kutya. Az idős kutyák már annyira nem játszanak a többiekkel, nem szeretik, ha a fiatal kutyák cseszegetik őket.
2022. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
A kinézet néha csalókás lehet. 9 éves beagle kutyám van. Ősz, mint a fene, 2 éves kora óta őszül, már kb. tiszta fehér, viszont olyan kölyök pofija van, sokan még manapság is rámondják, hogy milyen kis fiatalka, pedig egyáltalán nem az. Amúgy szerintem sok idős kutyát már nem is sétáltatnak olyan sokat/rendszereset, szerintem ez lehet a fő oka, hogy nem látsz olyan idős kutyákat kint. Pl. nekem a másik kutyámnak pl. sok baja volt, fiatal korában, felnőtt korában naponta volt sétáltatva, de aztán idősödött, már nem volt rendszeresen sétáltatva, a végén pedig már egyáltalán nem, aztán pedig el kellett altatni szegényt. Egyszerűen egészségügyileg már nem volt olyan jól, hogy nagy távokat sétáljon. Fiatalabban bírta, napi szinten sétáltam vele, de később diszpláziát is diagnosztizáltak nála, meg egyéb baja is volt, szóval na, nem sétáltunk vele rendszeresen, mint régen. Szóval szerintem alapból a kinézet sokszor csalóka lehet, meg aztán idősebb korban valószínűleg már sokan nem annyit sétálnak a kutyájukkal. Persze vannak olyan kutyák, akik idősebb korukban is szerencsére fittek, de nem mindegyikkel ez a helyzet sajnos.
2022. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem első kutyám 16,5 évesen ment el.


Jelenleg van egy 11 éves kutyám, de mindenki kb 5-6 évesnek nézi :D nem látszik a kora rajta.


Aki nem kérdezi meg nem is tudja,hogy 10 +


A hétvégén 13 éves dalmatával találkoztunk, róla sem mondtam volna meg, ha nem kérdezem meg. A másik meg 8 volt,de ő is annyira pörgött.


Ismerek még néhány 10+ os kutyát,de egyiken sem látszik. Szóval elsőnek látnám nem mondanám meg,hogy 10 felett vannak.


Kérdező te honnan tudod? mindenkit megkérdezel?


Egyébként idősebb kutyákkal jóval kevesebbet sétálnak.


Nekem is az öreg kutyám utolsó 2 évében alig sétáltunk nem bírta a sétakat. Így mindig vele csak egy kört mentünk dolgát intézni. Ezzel nem volt gondja,de ha huzamosabb ideig mentünk akkor már nagyon sántikált. Hiába kapott izületerősítőt.


11 évessel is addig fogok jönni menni,mert van egy 3 éves kutyám is miatta rengeteget megyek velük. De előbb utóbb szerintem eljutunk arra a szintre mikor a 1,5-2 órás sétákat nem fogja bírni. Amíg bírja addig jön velünk. Ha már nem bír annyit akkor neki is jó rész egészségügyi sétái lesznek.


De hálistennek nagyon fitt,kap vitaminokat,izületvédőt szóval bízom benne sokáig velünk lesz még.

2022. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!