Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus köhög/öklendezik, de...

Kutyus köhög/öklendezik, de nem hányik? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdte kb 2 órája volt először. Szerintem nem öklendezés, mert láttam már hányni kutyust, inkább így hullámokban rájön ilyen kecskeszerű köhögés, vagy hogyan mondjam.. Mint amikor valami rámegy a torkodra és próbálod kiköhögni olyasmi. Utána meg mintha rágna picit és nyel. De semmi nem jön ki. Egy ilyen epizódja kb 10 mp-ig tart.

Étvágya tökéletes, evett rendesen, inni is ivott, és levertnek sem tűnik. 1 hete vagyunk túl ivartalanításon, tehát antibiotikum kúrán van túl, ezért se érteném, ha pl fertőzés lenne. Emellett probiotikumot és vitaminokat is kapott.

Most is pihen, jól van, ez így estére kezdődött el, de megijedek, ha rájön egy ilyen. Holnap állatdoki, ha nem múlna. Van tippetek mi ez?



2022. dec. 13. 18:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és kaki is volt ugyanúgy szokásosan, rendben volt, semmi szokatlan.
2022. dec. 13. 18:48
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Főképp azért van ez, mert nincs olyan magyar szó, hogy "hányik", ezért nem is tudja a kutya (sem) csinálni.
2022. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak beszippantott valamit.

De pl. a mi kutyánk is ilyen tüneteket produkált, amikor bevizesedett a tüdeje szívbetegség miatt. Kapott rá gyógyszert, és boldogan élt sokáig.

Meg persze még ezerféle más baja is lehet, de ness kétségbe. Lehet, hogy tényleg csak egy szösz ment a torkára. Az is sokszor ijesztő köhögéssel jár.

2022. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Kennelköhögés is lehet, a kutya köhögése ilyenkor annyira erős hogy átfordul öklendezésbe. [link]
2022. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kennelköhögés lesz.
2022. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum csak baktérium elleb való. (Ahogy a neve is takarja.) De vírusos fertőzés is lehet, ami ellen nem jó az antibiotikum. Sőt, tovább megyek, nem minden antibiotikum jó minden baktérium ellen.


Vidd el orvoshoz, mert valószínűleg kennel köhögése van! Ami ellen, tegyük hozzá, van védőoltás és a felelős gazdák be is adatják minden évben a kutyuskának.

2022. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Böngésztem egy kicsit és én is a kennelköhögésre bukkantam rá. Egyelőre nem aggódom túl akkor, azóta nem volt neki. Kapott kis mézet, azt elnyalogatta, meg levettem róla a nyakörvét is addig.

#2 köszi, hogy jöttél kötözködni nem pedig a kérdésre érdemleges választ adni. Bárki elírhat hirtelen ilyesmit, felesleges viccet csinálni belőle.

2022. dec. 13. 19:51
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
#7 Viccet? Én? Hol látsz itt viccet???
2022. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jaaj :D Látom sikerült kiragadni a "lényeget". Nem a kérdésre érkezett válasz. Ezen felül nincs gond.
2022. dec. 13. 20:19
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Azt kérdezted, öklendezik, de nem hányik. Azt mondtam, nem tudom mi lehet ez, mert nem tudom, mi az a "hányik". Ha pontosítanád a kérdést, talán tudnék választ is adni, sajnos ezt a tájszót nem ismerem.
2022. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!