Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erősen szeparációs kutyust...

Erősen szeparációs kutyust tovább lehet egyáltalán adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok rövid leszek.

Van egy kutyunk most idibe (ideiglenes befogadás) és szeparációs szorongása van, ebben biztos vagyok. Még ha pl párommal is van hagyva, nyüszít, kaparja az ajtót, erkély ajtót utánam. Ha ő is elmenne eléggé ki lenne.

Próbáltuk pár percre, de nyüszög hangosan, kapar stb.

Hozzám olyan szinten ragaszkodik, hogy bedilizik, ha én nem vagyok, minden lépést követ, másokkal meg sokszor bizalmatlan, aki idegen.

Félek, ha el akarná vinni gazdi, nagyon rosszul viselné a tőlünk való elszakadást. Mi a ti véleményetek? Eddig nem volt szepás kutyám.



2022. dec. 16. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Igen, orokbe lehet adni. Hozzam is egy olyan kutyus kerult, aki borzasztoan szepas, a mai napig, de ez nem nalam kezdodott az latszik, hanem meg az elozo gazdajanal, aztan o is idiben volt, utana jottem en a kepbe.

Annyi fog tortenni, hogy majd valaszt maganak az uj helyen egy uj szemelyt, akihez ennyire ragaszkodni fog.


Viszont mi mar tul vagyunk 2 treneren, de senki nem tudott eddig erdemben segiteni, hogyan lehetne errol vegleg leszoktatni. Szoval en mar elengedtem ezt az egeszet, elfogadtam, hogy az en kutyam igy marad. Szerencsere nem alberletben es nem lakasban elunk, igy amikor a kutya minden egyes nap uvolt 20 percig, amikor elmegyunk dolgozni, boltba, akarhova, senki nem szol legalabb :D Regen mondjuk kepes volt a 8 orat vegig sirni es bekakilt, bepisilt, ahhoz kepest haladtunk, az igaz. De sajnos megrekedtunk vele ezen a szinten :(

2 eve van velunk, lett volna ideje megszokni szerintem a mi eletunket, napirendet, de nem sikerult neki.


Viszont egy nalam turelmetlenebb szemely lehet, hogy az elso het utan visszaviszi a kutyat a menhelyre,ha egy picit extremebb modon szeparal, mint a mienk, igy nagyon fontos, hogy elore tajekoztatva legyen a helyzetrol.


Amugy en nem voltam, utolag kerdeztem ra, hogy ugye ez a baj mar regota fennall, akkor mar nem tagadtak.

2022. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy párommal mindketten lementünk a lépcsőházban és vártunk perceket, mindig egyre kevesebbet. Először hosszasabb folyamat volt, kivártuk amíg nem vonyít plusz pár percet. És egyre rövidebb volt ez az idő.
2022. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért érdemes lenne ezen dolgozni. Pl rászoktatni, hogy ne kövessen ennyire, plusz boxba, szobakennelbe jól beszoktatni, hogy a szep szorongást ki tudd venni.
2022. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát dolgozunk rajta ezerrel, egyáltalán nem foglalkozom vele, ha követ, ignorálom.

Fürdőbe már nem jöhet be utánam, párom kint van a nappaliban, de így is nálam kaparja az ajtót.

Ma amíg zuhanyoztam, szétrágta a laptop kábelem..

Szóval most rendesen falka kizárás van, veszi a lapot.

2022. dec. 16. 22:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!