Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munka németjuhászokat szokták...

Munka németjuhászokat szokták ivartalanítani?

Figyelt kérdés
2022. dec. 20. 18:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9 Miért nem?
2022. dec. 20. 21:06
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom. Ez még sosem volt beszédtéma az általam ismert sportkutyásokkal.
2022. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron vettem egy kant, a tenyésztő kifejezetten mondta, hogy nem ajánlja az ivartalanítást, ha dolgozni akarok vele. Papírt sem iratott alá velem, hogy köteles vagyok ivartalaníttatni. Az előző németjuhászom ivartalanítva volt, (szintén kan) de a munkáján ez egyáltalán nem látszott, kiválóan dolgozott. Szóval most én is tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak.
2022. dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Van a facén egy csoport. Sajnos zárt. Csak meghívással lehet belépni. Ha munkás tenyésztőtől van kutya, vagy olyan iskolába jársz, amelyiknek van kapcsolata az IGPvel, valamelyik kiképző netán versenyzik is, biztosan valamelyik tagja a csoportnak. Elképzelhető, hogy valaki meghív abba a csoportba. Ott akár fel is lehet tenni a kérdést: ivartalan kutyával versenyeznek-e, vagy éppen miért nem ivartalaníttatnak.

A csoport: Sport és munkakutyások ÚJ.

2022. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a verseny már nem a hobbi kategória. :)


Én agilityzem, ott a komolyabb sport vonalú kutyákat nem szokták rögtön ivartalanítani, mert ha jó kutya lesz belőle, akkor nyílván megéri továbbvinni a vérvonalat és amúgy sajnos a korai ivartalanításnak számos hátránya is van, csak azt nem szeretik hangoztatni hazánkban. 2-3 éves korában már látják, hogy lesz-e belőle valami és annak fényében viszik a műtétre, néhányan pedig, ha letenyésztettek vele 7-8 éves kor körül is még ivartalanítanak, hogy megelőzzenek pár betegséget.


A munkakutyázásban kevésbé vagyok jártas, de akiket ismerek onnan, hasonlóan vélekednek. Az ivartalanítás a munkakedven meg nem fog változtatni.

2022. dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tedd fel a kérdést az említett csoportban, én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

Én nemigen hallottam ivartalanításról a munkasportosok között. A sajátomon kívül egyetlen kankutyáról tudok, ami ivartalanítva lett (és még így is versenyzett), de ezek is régi példák, és mindkettő egészségügyi okok miatt vált meg a tökeitől. Anélkül egyikőnknek sem fordult meg a fejében. Nyilván azért lehetnek, de valószínűleg nagyon elenyésző számban.

Tapasztalataim szerint kanoknál igenis van hatása az ivartalanításnak, a szukák azt gondolom inkább csak két tüzelés között rekednek. Így szukáknál nem okoz problémát vélhetően. Mondjuk vannak szukák, akik tüzeléskor a "legtökösebbek", és vannak a legjobb formában, s hát volt is, hogy vb-t nyertek tüzelő szukával, szóval náluk nyilván nem játszik a téma.

De nem vagyok biztos benne, hogy szukáknál tényleg nincs érezhető hatással, ami azért rossz, mert én is agyalok a sajátomnál...


Azt is tökéletesen írták már itt, hogy pár évig semmiképp nem ivartalanítanak, mert érdemes megnézni, mi lesz a kutyából. Ha jót mutat, azt nyilván nem akarják elzárni a tenyésztéstől, ergo nincs ivartalanítás. Viszont olyan 8 éves kor felett gyakoribb, hogy ivartalanítanak, egészségügyi okok miatt (hiszen szukáknál a gennyes méhgyulladást, kanoknál pedig a prosztata gyulladásait, tályogosodását, elrákosodását lehet vele megelőzni).

2022. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!